[]

Müzisyenlerin / Grupların Kazanç Kapıları

Bir müzik grubunun sunduğu hangi ürün çeşidi, gruba en büyük oranda para getirir?

Örnek vereyim hemen, elimizde 100 birim para var diyelim ve biz bu paranın mümkün olduğunca fazlasının grup üyelerine gitmesini istiyoruz. Adamların hesabına eft yapamayacağımıza göre (yapılır da, burayı geçelim şimdilik), hangi ürünlerini satın almak gerekir? Baskılı tişörtlerini almak mı, i-tunes üzerinden albümlerini indirmek mi, fiziksel cd ve plaklarını almak mı, konser biletlerini satın almak mı?

(alınan ürünün elimize geçmesi veya kullanılması gerekmiyor.)

 
en büyük gelirleri konser diye biliyorum. dünya çapında bilinen çok büyük bir grupsa merchandise'dan ve teliften para kazanıyorlar. en düşük gelir muhtemelen albüm geliridir.


  • sir gawain  (05.02.19 16:54:30 ~ 16:56:00) 
albümler reklam amaçlı yapılıyor zaten, amaç konsere müşteri çekmek. prodüksiyon şirket olan kaç grup var bilmiyorum açıkçası. albümden kazanmayı beklemiyor kimse, konser en iyi para getiren şey. menajer de en çok para tırtıklayan şey :))


  • nocturness  (05.02.19 22:58:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.