güzel kokmak için ne yapıyorsunuz? (parfüm hariç)

işte vs bazen arkadaşlarımla yada başkalarıyla oturup tek bilgisayar ekranında konuşurken haliyle yakın oluyoruz ve çok güzel koktuklarını farkediyorum. parfüm vs değil de sanki kıyafetlerine sinmiş çok hafif ferahlatıcı kokular hepsi de. (samimi olmadığım için soramadım hiç)

siz ne kullanıyorsunuz mesela? internette genelde kıyafet dolabınıza kokulu sabunlar yerleştirin deniyor bu yeter mi? deodorant ve parfüm demeyin hiç, sevemiyorum onları, deodorant'ı bile hep en az kokulu olanı seçiyorum. esans diyecem ama o da iyisi nerden bulunur nasıl alınır bilmiyorum güzel kokalım diye dede de olmayalım.

not: cinsiyet kadın, bahsedilen kişiler erkek

yumuşatıcı. yumoş mavi ekstrayı yumuşatıcı gözünü dolduracak kadar koyuyorum, insanlar sürekli sabun koktuğumu söylüyor.

  • benaslinda  (05.02.19 15:09:54)
dalin yumuşatıcı öneririm kesinlikle kara borsa gibi her yerde olmuyor ama bebekler için zaten çok kalıcı da

  • still_hurts  (05.02.19 15:12:03)
kadınlar erkeklerin yumuşatıcı kokmasından rahatsız onu belirteyim.
ben: her gün duş alıyorum, aloe vera salatalık özlü nemlendirici kullanıyorum

  • manivela  (05.02.19 15:12:46)
ben de geçen yumoş portakal çiçeği almıştım. çok güzel kokuyo meret. parfüm sıkasım gelmiyo.

  • spirit crusher  (05.02.19 15:14:06)
Duş Jeli

  • Ulufruko  (05.02.19 15:17:10)
Yumusatici +1 duş jeli +1
Dustan sonra bebek yagi kullaniyorum. Hoş bir koku oluyor tende. Hoş kokulu losyonda kullanılabilir.

  • jetfadılınannesi  (05.02.19 15:18:00)
Ne kullanırsınız onu bilemem de yumuşatıcı gibi aşırı zararlı bir şeyi kullanmayın. Alerjik reaksiyonlardan, astıma kadar bir dolu zararı var. Ayrıca kanserojen. Defalarca yıkandığında bile çıkmıyor. Durulamak da yetersiz kalıyor çoğu zaman.

  • windowsguvenlikduvari  (05.02.19 15:28:27)
Yumuşatıcı kokusu bana çok ağır ve yapay geliyor, evdeki çarşafların fln kokmasını bile sevmiyorum. İnsanlarda o kokuyu alınca hmm en azından temiz kıyafet giymiş diyorum ama kokuyu sevmiyorum.

Dolaba sabun koyman veya kıyafetleri yıkarken yumuşatıcı yerine uçucu yağ kullanmak daha doğal geliyor ve güzel kokmasını sağlıyor gerçekten de. Ek olarak dolaba asılan kurutulmuş lavanta gibi şeyler var onları da deneyebilirsiniz.

parfüm sevmiyorsanız mesela lavanta yağını su ile karıştırıp parfüm gibi kullanmayı deneyebilirsiniz. tabi aynı kalite olmaz ama hoş koku bırakır kıyafetlerinizde.
  • taurina  (05.02.19 16:10:06)
@manivela Eski erkek arkadaşım çok güzel yumuşatıcı kokuyordu, markasını sordum da öğrenemeden ayrıldık :( Erkeklerin yumuşatıcı kokması gayet hoş bence.

  • Mossy  (05.02.19 16:44:53)
1- yediğin kokulu olmayacak, pastırmanın kokusu asıl ertesi gün çıkar
2- Benzer şekilde nane, lavanta çayı gibi kokulu çaylar tende güzel koku bırakıyor.
3- Deo'dan rahatsız olan kişi yumuşatıcı kokusundan ölebilir
4- Duş jeli ve sonrasında vücut yağı diyorum.
  • SiyamkedisiZorro  (05.02.19 17:18:28)
Yumusatici kokmayin ya igrenc misiniz. Nefret ediyorum deterjan kokanlardan.

O duydugun kokularin hepsi parfum. Bana da guzel kokuyorsun diyorlar cunku sonunda bana duzgun giden bir parfum buldum.
Millet ten kokum saniyor onu.
  • acemi  (05.02.19 17:22:46)
"kıyafetlerine sinmiş çok hafif ferahlatıcı kokular" = evleri güzel kokuyor olabilir.

bulunan ortam çok etkili. üzerine koku siniyor her türlü

ten kokusu içinse yeme içme çok etkili. baharatlı şeyler tüketiyorsan tenin güzel kokmaz mesela
  • dafuq  (05.02.19 17:31:09)
Vucut losyonu kullaniyor olabilirler.

  • nax  (05.02.19 18:26:43)
limon dışındaki kolonyalar özellikle rebul kolonyalar parfüm gibi

  • gezegen olan pluton  (05.02.19 18:34:38 ~ 18:35:03)