istanbul'a yakın kış tatili yapılacak yerler?

merhabalar, 3 arkadaş kendi arabamızla istanbul'a çok da uzak olmayan bir yerlere kaçmak istiyoruz. kime sorsak uludağ veya kartaltepe diyor. biz ise böyle daha kafa dinlemelik hafif takılmalık bir yer arıyoruz bolu abant gibi(tam bilmiyorum bolu'yu da)mesela... bir de yollar kapalı mıdır kar yüzünden? ilk defa kışın bir yerlere gitmeye kalkıştık neapılır needilir tavsiye bekliyoruz efenim, teşekkürler.

kocaeli kartepe
gelibolu
kırklareli (ozel olarak demirkoy/igneada)
canakkale'nin kaz daglarinda kalan kisimlari iyi olabilir.

ana yollar hemen her yerde aciktir ancak ara yollarda sorunlarla karsilabilirsiniz. kis lastiginiz/zinciriniz/takozunuz yaninda mutlaka olmali. ayrica, gece saatlerinde veya sabah erken saatlerde buzlanmaya karsi dikkatli olun lutfen.

alkollu ve uykusuz arac kullanmamanizi, trafik isaret ve isaretcilerine dikkat etmenizi, ozellikle hatali sollama yapmaktan imtina etmenizi de siddetle oneririm.

iyi tatiller simdiden.
  • for the record  (05.02.19 15:41:56)
haftasonu kartepeye gitmeyin, istanbulun yarısı oraya geliyor çünkü.

  • kraldan cok kralci  (05.02.19 17:14:33)