[]

Kedi Kısırlaştırma - Anesteziye verilen tepki

Kedim anesteziye tepki vermiş ve yarım saat kadar solunum güçlüğü çekmiş (dişi Ankara), bu yüzden operasyonu gerçekleştirememişler. Aynı şeyi yaşayan var mı?

Bir de inhalasyon yoluyla anestezi denenebilir deniyor ama ben bu riski almak istemiyorum. Kısırlaştırmasak da hayvan gibi kötü.


 
anesteziyi damardan mı verdiler yoksa aşı vs yapar gibi direkt kasa mı yaptılar.

mesela benim kedime ketamin yaptıılar. (tek enjeksiyon olarak). erkek kedi. dozu az da olsa solunumu etkilenmiş, ameliyatı yaptılar. neredeyse ertesi günü buldu kendine gelmesi.

iv ya da inhaler tedaviler farklı olabilir. etkileri daha kısa olduğu için ameliyat sırasında da hayvanın alması gereken ilaçlar. öyle tek doz verilip geçilmiyor.

inhalasyon ya da iv (damar yolu) ile anestezi verilebilir sanki. yarılanma ömrü kısa olan bir ilaçla denenebilir tekrardan.
  • master of ceremonies  (05.02.19 16:30:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.