Hastanede İş Görüşmesi ve Hak Sömürülmesi

Merhaba arkadaşlar,

Bir hastaneye iş görüşmesine gittim.
Özetle hastane patronu diyor ki, sana maaş vermeyeceğiz ancak muayene ettiğin her hasta üzerinden ücreti yüzde elli-yüzde elli pay edeceğiz aramızda.

Tanıtımını yapacağız (broşür, reklam vs.) ve performans raporuna bakacağız.
Eğer tutturamazsan sen yoluna biz yolumuza bakacağız.

Daha önce hastane iş deneyimim olmadı, bu şekilde çalışma şartları ve koşulları sizce keriz silkeme değil midir?
Normalde bu şekilde bir işleyiş var mıdır?

Cevaplar için teşekkürler.
İçten sevgilerimle.

hiç normal değil, yani millet hasta olup gelmezse sen işini düzgün yapmamış mı olacaksın? sağlık sistemi için çok yanlış bir bakış açısı.

  • hayley williams ile evlenecek genc  (05.02.19 04:12:04 ~ 04:28:27)
Merak ettim de sigorta yapmayacaklar mı pekiyi?

Sağlık sektöründe değilim o yüzden net konuşamıyorum (Sağlık için sektör ne kadar itici bir kelime) ama ben çok iyi bulmadım bu tekliflerini onların.
  • monogram  (05.02.19 08:10:10)
Yaklaşık 2 sene hastanede çalıştım, tam olarak göreviniz nedir bilmiyorum (doktor, psikolog ya da fizyoterapist olmaya göre değişebiliyor bu), hak edişle çalışıp çalışmadığınızı da bilmek gerekli. Biraz daha spesifik bilgi verirseniz yardımcı olabileceğimi düşünüyorum.

  • silverleaf  (05.02.19 08:13:17)
bir özel hastane yetkili abisinden teyit ettirdim.

Maaş + prim

ayrıca hazır hastası yoksa veya hastane marka bir hastane değilse zarar eder hiç o işe girmesi dedi.
  • delidir yakalayin  (05.02.19 09:58:53)
öyle oldu/giderek oluyor şu anda maalesef
1. sınıf olmayan özel hastanelerde sıkıntı çok
sana diyecekler işte şu kadar tane test iste bu kadar radyoloji iste şu kadar biopsi aldır -artık branşına göre
bildiğin ilaç reprezantları gibi kotaların olacak
millet zaten hasta olup geliyor bunların performans dedikleri bu kotaları doldurmak.

yalnız diyetisyen, psikolog filansan sektörde işler iyice b.a sarmış demektir.
  • niye ama  (05.02.19 14:02:28)