karabasandan korunmanın bir yolu var mı?

gece de değil, sabah 9-10 gibi hava aydınlıkken gördüm.

Düz yatma.

  • bos gezenin bos ustasi  (04.02.19 23:12:10)
yatarken kuru fasulye yeme

  • burdan böyle dümdüz  (04.02.19 23:12:37)
Çerez kola vb mideyi rahatsız edecek gıdaları yatmadan önce tüketmemeye çalışın.

  • the coon  (04.02.19 23:12:43)
Acilen bir psikiyatri veya nöroloji kliniğine git.

  • fobfilm  (04.02.19 23:13:42)
uykusuz kalma. 9-10 gibi hala yatıyosan gece de geç yatıyosun demektir. biraz erken yatıp erken kalkmayı dene. keşke bana da gelse karabasan. çok zevkli kurtulmaya çalışmak.

  • spirit crusher  (04.02.19 23:17:14)
her şeye dikkat ediyorum. uyku düzeni dışında.

uyandığımda yüzümü yıkamak için kalkarken başımda yoğun bir manyetik enerji hissediyorun. dalgalı yoğun bir rüzgar gibi saçlarımın üzerinde dolanıyor.
  • duchess jessamine  (04.02.19 23:31:06)
sırt üstü yatma.

  • black mamba  (05.02.19 00:05:27)
21. Yuzyildayiz. Boyle seylere inanma :)

Bunun bilimsel aciklamalari var. Duruma gore tibbi destek alabilirsin. Ama karabasan :/
  • deveyi diken adamin ta kendisi  (05.02.19 00:20:29)
ya defalarca yaşadığım, somut bir şeyden bahsediyorum bıkmadan usanmadan 21. yy geyiği yapıyorsunuz! 21. yy’da 21. yy geyiği yapmaktan vazgeçin bence. bilimsel açıklamaları varmış. bilimsel geyikleri bırakıp 21. yy’da hala karabasan olması durumunu ortadan kaldırsınlar o zaman!

  • duchess jessamine  (05.02.19 00:59:31)
son yazdığından sonra ayetel kürsi demeye geldim :) yoksa 21. yy linci yiyoz malum sşdlfkşdlkfs.

olay aslında inanç sanırım, kurtulacağına inanıyorsa kurtuluyor beyin o anda. ben genelde ayetel kürsiyi bulana kadar euzu besmele çekip duruyorum beynim o an en fazla onu process edebiliyo galba :)
  • windows95  (05.02.19 01:03:00)
sırt üstü yatmamaya özen göster +1 o pozisyonda oluyor hep bu zıkkım. stresten uzak durmaya çalış (zor biliyorum) çünkü çok tetikliyor. haftada 1-2 kere olduğunu bilirim bana. şimdi iyiyim daha az stresliyim, yıllardır olmadı.

  • theseachange  (05.02.19 01:07:07)
@duchess ortadan kaldırıyorlar zaten, yaşadığın şey psikolojikse bir psikiyatri kliniğinde, fizikselse nöroloji kliniğinde yardımcı olurlar.
He doğaüstü bir şey olduğuna inanıyorsan Palu ailesindeki cinci Tuncer'e gitmeni tavsiye ederim.

  • fobfilm  (05.02.19 01:10:38 ~ 01:13:04)
Gündüz uykularinda oluyor genelde yani uyanip tekrar uyuyunca.
Stres kaynaklı ya da sırtüstü yatinca da oluyor. Bir şeyi kafaya takip yattiysaniz?
Babaannem dedemin yastığının altına bıçak koyuyordu:)) Biz amaan komiksiniz diyorduk:) Genelde küçük oluyordu ve zarar vermeyecek şekilde muhafaza ediyordu. (Yalnız sanırım hurafe diye linç yiyebilirim)
Palu ailesi, Tuncer ve 21.yy esprileri de hiç komik degil.
  • kirmizipilotkalem  (05.02.19 01:56:56)
Yalnız şu yazdığınız manyetik dalgalar vs. Elektrik var yani vücutta. Yüzde yüz stres bu:) kafaya taktiginiz şey her neyse takmayin bir yıl sonra bir anlamı kalmayacak onu takip stres yapmanızın.:)

  • kirmizipilotkalem  (05.02.19 02:00:00)
ben küçükken çok yaşardım. doktor tavsiyesi ile, sırt üstü yatmak yerine yan yatmaya ve uykudan önce burnumu iyice temizlemeye ve rahat nefes almaya başlayınca geçmişti. inanç konusu üzerine yorum yapmak bize düşmez tabi.

  • exquake  (05.02.19 08:11:36)
İlk yapman gereken karabasan diye bir şeyin olmadığını kabul etmek. Noel Baba'ya inanıyor musun?
Yaşadığın şey uyku felcinin bir etkisi. Bunu her yaşadığında yatma şeklin aynıysa değiştirmeye bak. Bu bir nebze engelleyebilir.
Uyku felcinin ne zaman olacağını kontrol edemeyeceğin için yapabileceğin tek şey bilinçlenmek.
  • awareim  (05.02.19 10:08:01)
Valla sizin kabul etmemeniz, 21. yüzyılda olduğumuz gerçeğini ve bu yaşadığınızın uyku felci vb. (tıpçılar doğrusunu bilir) olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Tıbbi açıklaması olan bir sorunu, hurafelerle açıklamak yine siz kabul etmeseniz de 21. yüzyıla uygun değil. 20. yy. belki...

  • deveyi diken adamin ta kendisi  (05.02.19 12:24:52)