Kapalı arkadaşınız bir gün aniden açılmaya karar verirse ne düşünürsünüz?

Daha önce hiç böyle bir konu geçmemiş aranızda, aniden bir gün açılıp karşınıza çıkıyor. Şaşırır mısınız? Ona olan tavrınız iyi ya da kötü anlamda değişir mi?

Not: "Doğru yolu bulmuş." tarzı cevaplarınızı yazmayın mümkünse.

Arkadaşım arkadaşımdır, kapalı olmasına ya da dışarı çıkarken iç çamaşırı giymemesine bağlı olarak değiştirmem ona olan tutumumu

  • rakicandir  (04.02.19 15:08:49)
Kendisi nasıl istiyorsa öyle yaşar. Beni ilgilendirmez. Her koşulda hür iradesiyle aldığı kararını desteklemek bana düşendir.

  • lcha  (04.02.19 15:09:53)
Medeni cesaretinden dolayı kutladığımı belirtirdim.

  • caletti  (04.02.19 15:10:29)
Ben açık bir kadınım kapanabilirim, bu benim kararım. Kapalı bir arkadaşım açılmışsa (ki çevremde örnekleri fazlasıyla var) onun kendi tercihidir, saygı duyarım.

Toplumumuzda nedense kapalı kadınlarda açık kadınlara karşı, açık kadınlardaysa kapalı kadınlara karşı gereksiz bir önyargı var.
  • eylul  (04.02.19 15:11:31)
Sasiririm tabii ama herhnagi bir tavrim olmaz. Ne oldu da acmaya karar verdin diye de sormam. Ayni sekilde acikken kapanana da sormam.
lcha +1

  • stavro  (04.02.19 15:12:13)
Hiçbir şey demeye hakkım yok, kapanmak kapalıyken açılmak çok zor verilen kararlar. tavrım da değişmezdi.

  • damla sakızlı dondurma  (04.02.19 15:14:51)
şaşırırdım tabi ama tavrım niye değişsin ki

  • aquarium  (04.02.19 15:15:22)
Sasiririm, neler yasadiginu merak ederim, anlatmasini tesvik ederim ama sikbogaz etmem. Benimle o süreçleri paylasmamis olmasini da biraz garipseyebilirim ama tabii ki bi tavrim olmaz. Ben muhafakar olmadigim icin bir parca da sevinirim belki. Tersi durumsa cok mutlu etmezdi ama ona da uyum saglardim.

  • red g  (04.02.19 15:21:21)
şaşırırım, tavrım değişebilir. en ufak bir değişiklik olmaz diyenlerin kendileriyle barışık ve kendilerini tam olarak tanımadığını düşünürüm. arkadaşımla olan ilişkime göre, arkadaşımın açılmayı nasıl anladığına göre, vs vs, çok değişken var, benim de görüşüm tavrım değişebilir.

  • Jesus Christ  (04.02.19 15:54:51)
@Jesus Nasıl değişebilir tavrın tam olarak? Bunu biraz daha açar mısın?

  • yesil patates gunlukleri  (04.02.19 16:07:39)
yiğidin malı meydanda olur diye gazlarım.

  • datnet  (04.02.19 16:27:01)
neden açılmaya karar vermiş? gerçekten bilinçli bir şekilde isteyerek kapanırken mi daha sonra açılmış, baskı görüyordu da, baskı ortadan kalkınca mı açılmış, siyasi bir nedenle mi, özentilik mi? para mı vs. bin türlü nedeni olabilir.

sanırım, sebebini samimi görmezsem kötü anlamda tavrım değişebilir, vice versa.
  • Jesus Christ  (04.02.19 16:32:50 ~ 16:33:38)
Doğru yolu bulmuş. Desteklerim.

  • hot potato  (04.02.19 16:44:56)
Konjonktür itibarıyla tersi daha sık rastlandığı için (bir gün aniden kapanarak işe gelenler), açılması için çok ekstrem bir durum olduğunu, ya da hakikaten bu zamana kadar başkası istediği için kapanmış olduğunu düşünürdüm.

  • SiyamkedisiZorro  (04.02.19 16:49:27)
Tam cevap verememişim soruya, "neden böyle oldu" diye soru sormazdım.

  • SiyamkedisiZorro  (04.02.19 16:50:28)
Sorgulamam saygi duyarim.dusunceleri fikirleri degismis olabilir kendini böyle iyi hissediyor derim.

Iki tane tanidigim cok uzun sure kapali gezdikten sonra acildiklerini ogrenince sadece sasirdim.

Birisi ablasindan cok tepki gormustu ve ablasina hos bir dille yanlis yaptigini kardesine destek olmasini soylemistim.
Simdi iki taraftada bi sıkıntı yok.herkes alıştı.
  • brnbrs  (04.02.19 17:52:35)
Ben şaşmam, şu günlerde gayet sik görülen bir olay. Sırtına pat pat vurma eşliğinde Hayırlı olsun kanki der geçerim.

  • dox  (04.02.19 18:17:18 ~ 18:17:47)
Gayet şaşırırım, sevinirim hatta neden diye sorarım. Ne değiştiğini merak ederim. Gerçekten arkadaşımsa bunları konuşabiliriz diye düşünüyorum.

  • anarsika  (04.02.19 19:03:13)
bu tür konularda insanları yargılamaktan çok korkarım. kendi kararı ve tercihidir, hiçbir şey düşünmem. anlatacağı her şeyi dinlerim ama.

  • amelie poulain  (04.02.19 19:12:30)
Laga luga yapamıcam ve büyük laf etmekten de korktuğumu belirterek elimde olmadan karakter sıkıntısı olduğunu düşünürüm, güvenim sarsılabilir. Ve tabii ki yargılamam, bana söylenmeyen paylaşılmayan hiçbir şeyin de nedenini sormam.

  • mslny  (04.02.19 20:30:25)
herhangi bir kapalı arkadaşım veya akrabam bulunmadığı için ne düşüneceğimi kestiremiyorum. hayatımda kapalı bir insanla muhatap olmadım, daha doğrusu olamadım, çünkü nasıl davranmam gerektiğini bilmiyorum.

ama açık bir arkadaşım kapansaydı , giyiminden dolayı değil ama hayata bakış açısı değiştiği için muhtemelen zamanla kopardım. çünkü kadın veya erkek ramazanda oruç tutacak kadar dahi dini hayatının merkezine almış kimseyle ahbaplığım yok ve "bence" bir insan dine kafa yorarsa ( dindar veya tam zıttı olarak her fırsatta ateizm, teizm, agnostisizm muhabbetine giren birisi, yani din olayına kafa yoran birisi) benim için önemsiz işlerler uğraşıyor demektir.
  • eksisozlukokuryazari  (04.02.19 20:40:47)
hiç kapalı arkadaşım yok. o yüzden böyle bir şey olacağını sanmam.

  • killerbee  (05.02.19 08:21:36)
Destekler motive ederim.
Yakın zamanda bir arkadaşım bunu yaptı. 5 yıldır kapalıydı. Bir türlü olamadığını söyledi. Hep bir huzursuzluk varmis ve alisamamis.

Saçlarını açınca daha mutlu olduğunu söyledi. Etrafından gelecek tepkilerden cekinigkrmus ama kimse bjr şey dememiş. Hayırlı olsun demişler sadece.

Tavrım değişmedi.
  • biseysorcaktim  (05.02.19 08:23:29)
daha önce bunu yapmış olan iki tane arkadaşım var. soru bile sormadım iyi keyfin nasıl istiyorsa öyle yap dedim. daha rahat olduk tabi ama sosyal anlamda. örneğin bazı yerlere gelmiyorlardı eskiden (pub gibi), artık geliyorlar.

  • harekatamiri  (05.02.19 09:42:22)
umurumda olmaz. sürekli gömlek giyen birisi kazak giymeye karar verince ne düşünürsem öyle düşünürüm.
bu konuda konusmak isterse konusurum, istemezse konuşmam.

  • dafuq  (05.02.19 10:08:08)
"Aaa ne güzel saçların varmış, bunca zaman sakladın bizden bu güzellikleri" gibi bir iltifatımsız cümle eder devam ederim hayatıma. Kişisel alana müdahaleye varan cümleler kurmamaya dikkat ederim. Tavrımda bir değişiklik olmamasına çalışırım ama açıkken kapanmak ya da kapalıyken açılmak topluma karşı bir duruş olduğu için bence büyük bir cesaret göstergesi olduğu için arkadaşımın benim gözümde saygınlığı artar. Tabii bunu başkasının etkisinde kalarak değil, kendi gelişimi içinde, kendi kararıyla yaptığını var sayarak söylüyorum. Yoksa kocası/kaynanası/babası istedi diye açılan/kapanan kimseler için geçerli değil bu söylediklerim.

  • paslanmaz pencere  (05.02.19 11:03:08)