Kızımın ayak tırnaklarındaki kalınlık

Merhabalar,

3 yaşında bir kızım var. Kızım doğduğunda ayak başparmağı ve birkaç parmağındaki tırnakların koyu renkli olduğunu görmüştük. Eşim de sağlıkçı olduğundan, bu gibi vakalar olabiliyor. Hatta bu tırnaklar çok kalınkaşacak diye düşünüyorum demişti. Yaşı 1'i aşsın, öyle göstereceğiz doktora dedi. Yine de doktora telefondan sormuştuk, biraz büyüsün öyle bakabiliriz demişti.

2 yaşındayken gösterdik. Doktor bunun doğuştan olan bir görüntü bozukluğu olduuğunu, herhangi bir zararının olmayacağını, sadece görüntü bozukluğu olduğunu, ergenliğe doğru düzelme ihtimalinin olduğunu ama bu ihtimalin %10 bile olmadığını söyledi. Herhangi bir ağrı yapmaz, sorun çıkarmaz. İleride kendiliğinden bu tırnaklar düşüp, yerine normali de gelebilir demişti.

Erkek çocuğu için çok dert etmezdim ama kız çocuğu bu sonuçta. İleride görüntüyü dert edinebilir kendine. Ben başka bir doktora da göstersek mi diyorum. Bildiğiniz yetişkin erkek tırnağı gibi duruyor özellikle başparmağındaki tırnağı.

İçime çok dert oldu. Çevresinde bu gibi bir vakaya denk gelen oldu mu?

Edit: mantardan şüphelenmiştik fakat mantar değil demişti doktor. Şu görseldekiyle aynı malesef: www.google.com

Benim erkek arkadasimda da var. Ben once mantar sanmistim o da dogustan olduğunu yapacak bir sey olmadigini soylemisti. Oyle duruyor iste. Belki simdi tip daha gelismistir tabii arastirmak lazjm ama kizlar daha sansli, ojeyle kapatabilir istediginde en azindna

  • red g  (04.02.19 15:03:37)
Böyle bi şeyi dert etmeniz çok saçma. Sağlık açısından sorun teşkil etmeyip sadece görüntüsü kötü diye siz bunu şimdiden çocuğa empoze ederseniz tabibi büyüyünce o da bunu kendine dert eder. Çocuk erkek olsaydı nasıl davranacakdıysanız öyle davranın. Tırnağı kalın, gözü şehla, dudağı ince, boyu kısa olsa bile her haliyle güzel ve değerli olduğunu öğretin kızınıza, o zaman böyle şeyler dert olmaktan çıkar.

  • pilav  (04.02.19 15:16:19)
ne var bunda, bence siz dertsiz basiniza dert ariyorsunuz.

  • lolilo  (04.02.19 15:48:18)
benim 2 yaşındaki kızımın da böyle. siz yazınca fark ettim. üzerine hiç düşünmemiştim açıkçası. sorun olmayacağını zaten size söylemişler. bu durumda neyi dert ediyorsunuz?

  • kenarortay  (04.02.19 16:15:26)
umarım ufaklığın tek sağlık derdi bu olur

  • love is hate  (04.02.19 22:39:48)