vitamin takviyesi olarak biotin kullananlar var mı? (solgar vs hp)

almayı düşünüyorum, herkes tartışmasız en iyisi solgar diyor. solgar sanırım türkiye'de 10000 mcg olanlar yüksek doz diye kaldırılmış. 5000 olanları almayı düşünüyorum ama ucuzda değiller.

Solgar Biotin 5000 Mcg 50 Kapsül ---> 95 tl
Solgar Biotin 1000 Mcg 50 Kapsül ---> 55 tl

Hp Biotin 10000 Mcg 100 Tablet ----> 49 tl
Hp Biotin 5000 Mcg 100 Tablet ----> 45 tl
Hp Biotin 2000 Mcg 100 Tablet ----> 34.5 tl
Hp Biotin 1000 Mcg 100 Tablet ----> 29 tl

hp açıkçası hem yerli firma olması hem netten çok bilgiye ulaşamadığımdan biraz uzak geliyor şu an bana. solgar'ı çokça kullanıp olumlu görüş bildirenler var, ayrıca solgar türkiye'yi arayıp bilgi istenildiğinde eczacı kişiyle görüşüp yardımcı oluyorlarmış. 60 küsür yıllık bir amerika markasıymış yurt dışında çok kullanılıyormuşta pahalı diye bizim memlekette tam tanınmıyorlar sanırım.

bu ikisi dışında da herhangi bir biotin kullanan tavsiyesi olan var mı acaba?

cinsiyet: erkek
amaç : saç ve saç derisi sağlığı için

bu arada solgar ve hp'nin fotolarını atayım, solgar kutusuyla bile beni çekiyor.

www.hairpharma.com.tr

pics.solgar.com.tr

ek olarak şunu da sorayım : solgarın yurt dışı yorumlarına okurken herkes günde 2-3 tane aldığından bahsediyordu kendi sitelerinde de 3-4 defa kullanılabilir yazıyor günde ama türkiye'de günde 1 olarak belirtilmiş. bunu araştırınca sağlık bakanlığının kısıtlaması olduğunu gördüm. günde 3-4 kullanımla 95 liralık kutu 15 gün yettiği için çok pahalı görünebiliyor bu yüzden mi bakanlık böyle bi engel koymuş acaba? çünkü abd'de 1 kutu solgar 20 gün için alınıyor ve 12-15 dolar zaten

marka o kadar önemli mi gerçekten? bilgim yok ama bir doktor fazla para vermeyin diye ucuz bir marka (acopelia'ydı sanırım) söyledi (reçete yazmadığı, çıkarıp kendi çantasından kendi kullandığı ürünü gösterdiği için markayla anlaşması olduğunu sanmıyorum). 60 tablet 5000 mcg 50 tl, solgar'ın artısına dair bir şey okudunuz mu sadece popüler diye mi merak ettiniz? bilemiyorum doktor da öyle diyince marka önemsiz gibi geldi bana

  • semaforo de medianoche  (09.02.19 14:24:26)
eşim supradyn kulanıyor ama ben zerre inanmıyorum faydasına. b12 ve trombosit düşük çünkü.

  • for day to break  (09.02.19 14:59:11)
@semaforo solgar'ın sadece internette çok övüldüğünü falan gördüm bir de 1-2 sitede uzun uzadıya daha iyi karışımlar kullanıldığını yazmışlar o kadar. bilimsel makale okumadım ama doktor vs olmadığım için okusam da çok anlamam heralde. dediğiniz mantıklı geldi, bi arkadaşımda doktora gidip sormak daha sağlıklı olur demişti

  • avatar is back  (09.02.19 18:43:45)