[]

Balkanlar

Merhaba,

Eşimle temmuz ayında balkan ülkelerini gezmeyi düşünüyoruz. Belgrad-saraybosna-mostar-karadağ gibi bir rota düşünüyoruz.

Araçla sınır geçişlerinde bir problem oluyor mu? Temmuz bu gezi için uygun bir vakit mi? Başka önerileriniz var mıdır? 8 gecelik vaktimiz var.

Teşekkürler

 
Biz Makedon plakasiyla, pasaportumuzda onlarca vizeyle gittik. Kadinli erkekli bir gruptu. Hicbirinde sorun yasamadik ama Kosova'dan Sirbistan'a gecis yapmadik.


  • Traveller  (03.02.19 21:25:51) 
temmuzda bölge çok kalabalık turist açısından
deniz için bosnaya bağlı neum'u da öneririm

  • siyah gece  (03.02.19 22:11:49) 
Şu anda Balkan turundayım. Sarajevo'dan araç kiralayarak Belgrad, Üsküp, Ohrid, Tiran, Karadağ yaptık Mostar ve Sarajevo devam edip döneceğiz.
Çok ama çok keyifli bir seyahat oluyor. Çok sıradışı deneyimler yaşadım. Batı Avrupa'ya göre her şey çok ucuz olduğu için rahat oluyor insan ve Batı Avrupa'da yaşanamayacak onlarca şey yaşadım. Buna Makedonya'da otobanda polisin rüşvet istemesi de dahil.
Sarajevo epey küçk ve çok şirin bir yer. Belgrad daha büyük, güzel bir şehir, insanlar çok sıcaklar. Karadağ halkı da çok yardımsever. Sınır geçişlerinde hiçbir sorun yaşamadık. Arabadan hiç inmedik. Birkaç soru soruyorlar sadece nereden gelip nereye gidiyorsunuz, nerede kalacaksınız gibi bu kadar. Sizinki güzel bir rota olmuş. 8 gün bu rota için ideal bana kalırsa. Şimdiden iyi eğlenceler.
  • but that was just a dream  (03.02.19 22:59:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.