Mobil oyun yaparak para kazanmak

Bu işlerde para var mi? İnternette çok yazıyor Mobil oyunla para kazan filan diye, örnek olarak da büyük oyun firmaları veriliyor. Tamam onlar milyon dolarlar kazanıyorlar. Ama onların dışında da bir sürü oyun yapanlar var. Onlar kazanıyor mu para? Bunları hesaplama yöntemi var mı yaklaşık olarak?

Yok. Oyunlar en az para kazandıran uygulamalardı en son baktığımda. Sikik sokuk productivity app'leri bile daha çok para kazandırıyor, kaldı ki oyun yapmak daha zor.

  • plutongezegendegilmi  (03.02.19 14:15:09)
Günde 10k app yükleniyordu geçen sene. Reklam bütçen yoksa para kazanamazsın. Oyunun 4 katı reklam bütçesi ayırıyorlardı. Oyun 1 milyon dolar ise 4 milyon reklam bütçesi olmadan oyunu tanıtmak zor. İn app alışverişten kazanıyor şirketler. Para var ama tek kişinin yaptığı oyundan bir şey beklemek zor.

  • bahoho  (03.02.19 14:45:45)
Aslında bugünlerde millet yazmaktan çok editlettiriyor. Güzel para var. Hazır bir ingilizce oyunu alıyorsun. Türkçeye çeviriyorsun, kendininmiş gibi google play store da yayınlıyorsun. Sonra biraz seo ile gelsin paralar.En güzel yanı da daha sonra oyunu sat gitsin.

  • fthcndr  (03.02.19 14:52:13)
Seo derken bildiğimiz google seosu mu? Yoksa oyunların içinde reklam vermek filan mi? Instagramda da baya oyun reklamları çıkıyor. Acaba etkili olur mu? 1000 tl basayim diyorum reklam işine. İyi bir miktar sayılır mı yoksa çok az mı kalır?

  • gonul_isleri  (03.02.19 20:14:46)