[]

özel sağlık sigortası check-up'ı yaptırdınız mı hiç?

şirketin sağladığı özel sağlık sigortasının senede 1 kez ücretsiz check-up hakkı var. ama zannedersem bu check-up paketlerinden en basit olanı yani klasik bir kan ve idrar testi gibi geliyor bana.

özel sigortanın sitesine girip baktığımda "check-up panel 6" yazıyor tip olarak. sizce bu neleri kapsar? hastaneye sordum bilmiyoruz dediler. sigortadan onay alınca belli oluyormuş, nasıl işse.

eğer farklı testler uygulanıyorsa yaptırayım diyorum da klasik kan ve idrar tahliliyse uğraşmaya gerek yok onu daha önce yaptırmıştım zaten

 
ozel sigortada bir uzun dokuman oluyor, ya sizin ya da bagli oldugunuz kurumun imzaladigi, o sozlesmede ayrintilar yazili, bunu direkt sizden sorumlu sigortaciya sorabilirsiniz veya sigortadan geri odeme almak icin faturanizi kime veriyorsaniz ona sorun, o bilir ve ya genel merkeze sordurur.


  • mavicorap  (03.02.19 15:01:39) 
Hastane sizin poliçenin detayını bilemez, başvuru yapar onlara gelen cevapla size uygun bir check-up programı yapabilir, kapsam dışı olanları isterseniz kendiniz ödeyip yaptırırsınız.

En hızlı ve kolayı sigorta şirketiniz arayıp check-up için kapsamı ve limiti belirtilen bir ödeme garantisi yazısı isteyip bunu direkt hastanenin check-up departmanına göndermek.
  • once  (03.02.19 15:18:44) 
benimkinde kan idrar tahlili, ekg ve doktor gorusmesi oluyor. yas ve cinsiyete gore yeni seyler de ekleyebiliyorlar (orn. kadinlar icin 40tan sonra mamografi gibi)


  • in vino veritas  (03.02.19 17:25:23) 
sakın yaptırmayın. özel sig check up bedava olması tamamen aldatmaca. aslında olabilecek sağlık sorunlarınızı tespit edip, o sağlık sorununu yaşarsanız hop diye ödemiyor ya da kapsam dışı bırakıyorlar.


  • love is hate  (04.02.19 10:38:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.