[]

YDS ile YÖKDİL eşdeğer mi ?

Kamu personeli olarak başvuracağım bölümün yabancı dil şartı şu şekilde:

Ayrıca yabancı dil olarak ise; "Sınav sonuçları son 5 yıla ait olmak üzere İngilizce, Fransızca, Almanca dillerinin birinden; YDS/KPDS/ÜDS’de 80 veya üzeri puan almak ya da KPSS'nin yabancı dil bölümünde en az 48 soruyu doğru cevaplamak ya da YDS/KPDS/ÜDS’de 80 veya üzeri puana eş değerliği ÖSYM tarafından kabul edilen sınav sonucuna sahip olmak.

Yökdil yazmıyor. Yökdil ve yds eşdeğer midir bilen var mı ?
Veya ingilizceden gerekli puanı alabilmem için zorluk derecesi en az olan sınav hangisidir ?

 
Eşdeğerdir artık her yerde kabul ediliyor. Lakin özsaygısı olan bir insan Yökdil denen sınavımsıya girmemeli.


  • melonsucker  (03.02.19 02:26:39) 
değişmedi ise ösym'de eşdeğer değil sanırım. yökdil daha çok akademik başvurularda kullanılıyor.


  • gezegen olan pluton  (03.02.19 02:51:22 ~ 02:52:05) 
Degil. Yokdil yl, doktora ve docentlik icin. Tamamen akademik alan icin kullaniliyor


  • nax  (03.02.19 03:04:04) 
odtü nen yds ne yökdil kabul etmiyor.
üniversitesine bağlı.

  • manivela  (03.02.19 03:53:40) 
Memuriyette maaşta dil tazminatı için sadece yds geçerli. Onun dışında aynı


  • horowitz  (03.02.19 09:25:02) 
Yokdil ÖSYM sınavı değil. Kabul edilmiyor


  • jackyr  (03.02.19 09:36:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.