Çorbacı

Arkadaşlar,

Sadece Çorba satan bir lokanta ayakta kalabilir mi? Yani tek uzmanlığı Çorbalar olan bir Çorbacı açmak mantıklı mı? Standart çorbaların yanında her gün bir farklı yöresel çorba filan olacak. Başka hiç bir yemek yok.

Ne dersiniz?

Galatasaray'da vardı bir ara ama kapandı. Olmaz demek değil tabiki. Başka bir yerde işleyebilir.

  • chavezding  (02.02.19 21:39:44)
butik bir yer olursa is yapablir. bruges'de boyle bir corbaci vardi. cok guzel sunumlarla corba satiyordu. guzeldi
www.tripadvisor.co.uk

  • exlibris  (02.02.19 21:48:56 ~ 21:49:37)
Yeşilköy'de böyle 1-2 yer vardı. Hafta sonu (Cuma da dahil) geceleri içmeden dönenler dolduruyordu ancak kapandı. O kadarı yetmedi sanırım. Tek başına çorba ile zor ancak böyle ekstradan sakatat ürünleri veren işkembeci-çorbacı konsepti tutar, 24 saat açık olanları epey tutuluyor. Vip işkembe, Sarıhan, Kınacı aklıma ilk gelen yerler.

  • shangrilla  (02.02.19 21:50:01)
24 saat açık tutuyor +1 ve sakatat ürünleri +1. yöresel çorbalara gerek yok bence. ona harcayacağın emek zamandan kar etmek zor gibime geliyor

  • lucky strike  (02.02.19 21:57:36)
corbakonagi.com bakın zeytinburnu'nda var.
çorba dışında kavurma pilav yemeği var gözüküyor menüde.
bence mantıklı bir iş, gerçektenlezzetli ve kaliteli çorbacılarda yer bulmak hep zor oluyor.
çorba uzmanlık gerektiren bir iş.
  • ezkaza  (02.02.19 21:58:26 ~ 22:01:23)
karaköy çorbacısı var. çok güzel. sabah dahi müşterisi oluyor. bence tek bir ürüne odaklanmış yerler kaliteli algısı yaratıyor. ki öyle de genelde. lokasyon ve kaliteyi tutturmak tabii ki her şeyde oldugu gibi önemli ama ben gelirdim mesela sade çorba satan bir yere.

  • blacksky  (02.02.19 23:02:48)
Ben karaköy çorbaevini beğenir ve tavsiye ederim ,çoğu zaman da doludur dükkanı ve yöresel çorbalar dahil zengin bir çeşidi var,tutar mı dersen bu işler nasip işi

  • essoist  (02.02.19 23:08:54)