[]

Türkiye'de avcılık?

Facebook üzerinden ava gittiklerinde avladıkları hayvanları (tilki, domuz vb) paylaşan kişiler var. Türkiye'de avcılık olayı nasıl? Avcılık izni ya da silah bulundurma gibi bir izin mi gerekiyor yoksa bu kişiler rasgele ormana gidip avlanan kişiler mi?
 
rastgele avlanamazsın. önce orman bakanlığının sitesine girip nerede avlanacağını ve ne avlayacağını seçiyorsun. ve kotası var. istediğin sayıda hayvan avlayamıyorsun. tüfek ruhsatın da olmalı.


  • ya ben lan neyse  (02.02.19 19:46:42) 
eskiden takılıyorlardı kafalarına göre (2000lere kadar diyelim)
şimdi hayvan türlerinin korunması hassasiyeti olsun, jandarmanın otoritesi olsun kolay kolay yapamıyorlar. yani en azından benim gayet kırsal köysel memleketimde yapılmıyor kolay kolay. erzurumun artvinin köyünü bilmiyorum...(sit alanı, milli park vb. olmayan, kamp ve dağcılık faaliyeti benzeri yerli yabancı turist potansiyeli olmayan, kaçakçılık rotası olmayan ki bunun insan kaçakçılığından başka türleri de var, anadolunun derinliklerinde kaçakçılık için jandarmanın, dronların 4 döndüğü yerler var, var da var, böyle bir yer olursa yapılma ihtimali artabilir)
bir de geçen ekside bir giri vardı, avcılık için gereken ruhsatı almak aile hekiminden rapor gerektiriyormuş aile hekimleri vermiyormuş.
  • niye ama  (02.02.19 20:14:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.