işe iade davası / işe çağırılma. anket içerir

siz veya çevrenizde işe iade davasını kazanıp iş veren tarafından işe çağırılan oldu mu
avukat arkadaşların tecrübeleri de çok önemli. işe çağırığ çağırmamaya kim karar veriyor ?

firma kurumsal bu arada

ise cagirma diye bir sey yok, soyle ki ise iade davasini kazanirsaniz siz ise iade icin isverene basvuruyorsunuz, isveren ya gel basla diyor, o zaman gidip baslamak zorundasiniz ya da istemiyorum seni diyor ve gerekli ucreti/tazminati oduyor.

  • kassiopeia  (02.02.19 01:57:34)
@ kassiopeia bu bilgi bize ne kattı :)

kaç iş veren gel başla diyor diye soruyorum işte
  • oscar  (02.02.19 02:25:46)
hocam ise cagirip cagirmamaya kim karar veriyor diye sormussun, onun cevabi isveren karar veriyor. dolayisiyla sana bir sey katmayacaksa niye sordun?
vakit ayirip yazan insana atarlanmak da ayri bir enteresan.

  • kassiopeia  (02.02.19 02:37:26)
avukat olarak cevaplıyorum;
çok farklı firmaların gel işe başla dediği de oldu, eleman ihtiyacı olan firmaların işe çağırmadığı da oldu. işe çağırıp çağırmamaya ik karar veriyor. tabi her yerde ik yok, mesela umumi otomobilciler derneğinde başkan karar verip işe davet etmişti.

en ilginç olayımız şuydu, sırf işe iade davalarına baktığımız bir x firması var (sektöründe en büyük firmalardan biri), bu firma işe iade başvurusuna "aa bu adamı niye işten çıkarmışız ki, lazım bu bize" dediği oldu. 10 işçi başvurmuştu, bunun 4ünü çağırdı mesela bu şekilde.
  • trajikomix  (02.02.19 02:44:31)
@ kassi kim karar veriyor derken şirket içinde kim yani ? ik mı ? hukuk müşv ? ceo ? ben eksil de anlatmış olabilirim

  • oscar  (02.02.19 03:14:06)
bu sirketten sirkete degisir bence, benim calistigim sirketlerde kesinlikle ik karar vermiyordu. proje muduru, genel mudur vs. kim cikardiysa isten, o hayir dedigi surece hayatta alinmazdi. ki bahsettigim epey buyuk sirketler.
bankalarda da alinabilecegini dusunmuyorum, ik aksini soylese de, zira daha ise baslarken sinavi gecemezseniz iki sene sizi ise bile almiyorlar. umarim istediginiz gibi olur; sanirim ise iade yerine para istiyorsunuz.

  • kassiopeia  (02.02.19 22:45:08)