nasıl sesleniyorsunuz?

merhaba mukaddes müşrikler,

bulunduğunuz gayri resmi ortamlarda (bilhassa yakın arkadaş çevresinde) hangi kelimeyi daha çok kullanıyorsunuz? ya da en çok hangisini duyuyorsunuz? bir araştırma için lazım. yorum yapan herkese birer hayır duası. amin.

kanka? pampa? bro? hacı? toprağım? hacut? birader? biladel? kekoleyzır? abi? dayı? aga? bebe?

[sadece bunlar değil, herhangi bir farklı alternatif de olur]

Bazen aaabi onun disinda hicbiri. Cogunlugu da itici geliyor.

Edit: Nargile cafe olmus +1
  • Traveller  (01.02.19 12:45:18 ~ 13:17:00)
sabit bir kelime yok herkese farklı kelime
başgan dediğim de olur kenk dediğim de hacıdayı da, aslanım, ortaam, karşim, brocum vs vs

  • prasinos  (01.02.19 12:47:59)
Kanka, kankito, kenks, bro, dostum vb. türevleri. Abi de derim arada.

  • dox  (01.02.19 12:51:13)
baboli,kaarşşiimm,anten :)

  • since1907  (01.02.19 12:51:45)
abi, hacı abi, hocam, gardaşım, dayı, dede, kekem, kardeş, dostum, dado.

  • hepbiarayisicinde  (01.02.19 12:53:53)
bu ne lan, ortam nargile kafeye dönmüş.

sadece abi derim ben. kendimi uzaylı gibi hissettim cevapları okuyunca.
  • sir gawain  (01.02.19 12:55:02)
önceden hacıyı çok kullanıyordum ama artık daha çok kanka, reis, abi kullanıyorum.

  • mattiadestro  (01.02.19 13:01:58)
Arkadaşlarima zaten isimleriyle sesleniyorum. Tanımadığım/ yeni tanıştığım ya da pek samimiyetim olmayan birine de hocam diyorum.

Ama bir kere kalabalık bir kız grubunda birinin arkadaşına kankileyta dediğini duyunca şok olmuştum nedense:/
  • Amaranta ursula  (01.02.19 13:14:28)
@sir hiç sorma, önceden buraya takım elbiseyle gelmeyeni ayiplarlardi.

  • dox  (01.02.19 13:17:04)
Abi, bazen kanka. Yazisirken de panpa.

  • stavro  (01.02.19 13:20:27)
Memleket ortamlarında sadıç veya efem kullanılması hoşuma gidiyor

  • rumeli beylerbeyi  (01.02.19 13:54:23)
Herkese ismiyle hitap ederim. İstisna olan 2 arkadaşım var. Biri "kuzum, kuzucuk, kuzucum" ve türevleriyle seslenir bana. Ben de çok "düz" ve samimiyetsiz görünmemek için aynı şekilde karşılık veririm. Öteki de "bebeğim" der, yine aynı sebeple kendisine "bebeğim" derim. Onlar dışında sevgilime(olduğu zamanlarda :p) bile adıyla hitap ederim. Herkesin adı var zaten, ne gerek var ki başka hitaplara?

  • siyah noktali film  (01.02.19 13:58:22)
Hocam, kardeşim, moruk

  • senolll  (01.02.19 13:59:52)
genelde isimle hitap ederim isimle hitap edilmesini severim. sadece 1 2 yakın arkadaşıma kanki, baby derim. bu kelimeyi kullanıyorsak kesin dalga ortamı vardır. canım da diyorum ama.

  • damla sakızlı dondurma  (01.02.19 14:10:09)
herkese ismiyle sesleniyorum fakat yakın arkadaşlarımsa kuşumlar yavrumlar canısılar kuşikler havada uçuşuyor.

  • evde liyakat kalmamis  (01.02.19 14:12:01)
genelde isimlerinin kısaltmaları ile

  • kronik  (01.02.19 14:20:30)
Genelde isim ile sesleniyorum. Arada hocam derim. Bazen de doktor diyorum. Doktor daha sitem gibi ama. "Doktor ne yaptın yahu" şeklinde kullanırım.

  • windowsguvenlikduvari  (01.02.19 14:24:47)
Kızlara isimlerini sevimlileştiren bir kısaltma+birinci tekil şahıs iyelik eki ve bebeğim yavrum kuzum beybim gibi sözler. Yakın erkek arkadaşlarıma sadece isimlerinin sevimli kısaltılmışı. Bir de şöyle yavşak bir huyum var bana nasıl hitap ediyolarsa öyle ediyorum mesela kanka demek hiç huyum değildir ama biri bana öyle hitap ediyorsa ben de öyle ediyorum.

  • pastörizesüt  (01.02.19 14:30:56)
kanka, moruk, agam, kral

29/e
  • yazar yazmaz yazan yazar  (01.02.19 14:37:50)
nargile kafe olmuş +1

  • dox  (01.02.19 14:53:01)
aga, abi, müdür, başgan, patron, hemşire.

  • Tears of Devil  (01.02.19 15:01:04)
herkese özel seslenirim, genel kullandığım bir kelime yok

  • alaimisema  (01.02.19 15:04:21)
Pampa,pamp,pampi,şefim,aziz,moruk,üstad,kanki,kank,karşim.

  • fezagezgini  (01.02.19 15:05:58)
Yakın arkadaş çevreme genelde isimleriyle hitap ederim. Ama onları trollerken -ki sık sık yaparım- bebiş, hociş veya hocut derim.

  • wish i could find a way to disappear  (02.02.19 00:41:57)
moruk. ofiste falan hepimiz moruk deriz.

  • lenin benim amcam olur  (02.02.19 00:49:58)
yerine göre kullandıklarım;
panpa, üstad, azizim, ihtiyar, şefim,

  • rockdriller  (02.02.19 01:18:12)