[]

Yds ve Yökdil

(Bilmeyenler varsa, bunların başvuruları başladı.)

Bu sınavlara gireceklere soruyorum, niye giriyorsunuz ve kaç puan hedefliyorsunuz?


 
yüksek lisans için. hedefim yok, çalışmadım da 50'yi geçsem yetiyor. zaten %10'u alındığı için takmıyorum.


  • tabirimekruh  (31.01.19 23:57:56) 
Kendimi asmak hedef, en son 97 aldim, belki 100 alirim.


  • Traveller  (01.02.19 00:08:55) 
Yüksek lisans için hedef 80+


  • westblack  (01.02.19 00:13:10) 
Girdigim sinavlar arasinda en yuksek puani kullaniyorum. Haliyle denk geldigim tum sinavlara giriyorum. Fazladan puan goz cikarmaz. Yarin obur gun bir sey olur... ne bileyim sinav iptal olur, suresi biter vs. Elde fazladan kullanabilecegin puaninin olmasi iyi.


  • nax  (01.02.19 02:29:08) 
kenarda dursun, yarın lazım olur diye giriyorum. hedefin en son aldığım puanın üzerine çıkabilmek (94+)


  • yemrem  (01.02.19 10:57:32) 
ikisine de kendim için aslında. aslında ama yds'de dil tazminatı durumu da var.

yökdil'e daha önce girmedim ama hiç girmeden bırakmak istemiyorum. yds'den en son iki yanlış vardı. içimde kaldı. şimdilik girmeyeceğim ama girdiğimde 80/80 yapmak için olacak.
  • sanat guresi  (01.02.19 18:59:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.