[]

Uydunet Modem

Bir arkadaşım ev değişikliği sebebiyle uydunet bağlatmış. Bağlayanlar elimizde modem yok demişler. Arkadaşım kendi başının çaresine bakmak zorunda kalmış. Bana sordu, internette biraz aradım taradım. Docsis 3.0 bir modem almak lazımmmış. Bir kaç farklı marka gördüm, 1-2 tane netmaster'ın 2. el ürünü falan, motorola cihazlara router bağlayanlar gördüm.

Özet geç: Uydunet'in verdiği modemi olmayanlara veya kullanmak istemeyenlere hangi marka/model modemi tavsiye ediyersiniz?


 
amazon üzerinden, yurtdışından getirtme harici seçenek yok.


  • sutlu nescafe  (31.01.19 10:21:59) 
bildiğim kadarıyla docsis 3.0 desteklemesi yetiyor. sonuçta sadece mac adresine yetki veriliyor başka bir uyum olayı yok. yurtdışında şu modeli alıp kullanan varmış diye duydum ;

www.amazon.com
  • delidir yakalayin  (31.01.19 11:23:13) 
@delidir yakalayın'ın verdiği linkteki modemi alırsan ekstra router lazım kablosuz için. onuda buradan kesene göre istediğin markadan alabilirsin.


  • sutlu nescafe  (31.01.19 11:32:06) 
bende direkt bu modemin kendisi var evde bulursam vereyim size. zamanında kullanıyodum ama şu an binada kablo tv hizmeti olmadığı için boşta duruyordu

bu dimi istediğiniz modem: img.letgo.com
bu da kutusu: img.letgo.com

modemi de bağlantı kablosunu da buldum adsfdsgd. ortadaki kabloya ihtiyaç var mıydı hatırlamıyorum: i.hizliresim.com
adaptörü bulamadım ama alıcam dersen arar bulurum. üstteki fotoda olan adaptör
  • error522  (31.01.19 12:04:50 ~ 14:10:16) 
www.sahibinden.com

şu modemi alıp kullanabilir. ben evimde kullanıyorum. memnunum.

edit: @error522 deki modemi adaptör de alıp kullanabilirsin.
  • eeb  (31.01.19 12:38:27 ~ 12:39:32) 
yalnız her modem olmuyor docsis 3 destekleyen. frekans mrekans olayları vardı, donanımhaber'den getirtip çalıştıramayan olmuştu. aynı şekilde çalıştıran da olmuştu bazı modelleri. kimisinin upload'ı 2'de kalıyordu falan.

en garanti ve mantıklısı dandik de olsa ucuz netmaster + router bence.
  • passion rules the game  (31.01.19 12:56:55) 
böyle birşey zaten ancak bizim ülkemizde olur. adamlara aylık 6 tl modem kiralama ücreti vermeye razısın, ama ona rağmen stoklarında modem olmadıklarını söylüyorlar. netmaster dışında seçenek kalmıyor. ancak şunu önerebilirim, netmaster modem alıp onu köprü yapıp çıkışı normal bir routerin wan girişine takarsan ve gerekli ayarları yaparsan interneti daha verimli kullanabilirsin. bir çok kişi bu şekilde sorunu çözmüş durumda.


  • hexdizard  (31.01.19 15:08:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.