Aşılarım tam mı? Olmam gereken başka aşı var mı, önerir misiniz?

98 doğumluyum. Pnömokok, Konjuge Meningokok ve Tetanos aşısı olmayı da planlıyorum. KKK olmama gerek var mı?

@dertli gönüllere

olmayan aşıyı nasıl olsun yav? Hepatit c aşısı yok ki..

@utkumon

yanlış hatırlamıyosam tıp okuyodun(yanlış hatırlıyosam kusura bakma..)

hastanende enfeksiyon hastalıkları bölümüne git. Aşı olmak için markerlarıma baktırmak istiyorum de. Onlar bakar. Ona göre gerekli aşıları olursun.

KKK zaten aşı takviminde olan bir aşı. Çocukken aşı takviminden kaçmamışsan(ki sanmıyorum) olmuşsundur.
  • nundu  (30.01.19 22:49:52)
dalağın mı yok
durup dururken neden aşı oluyorsun? aile hekimine bir sor önce

  • bir soru sorcam  (30.01.19 22:50:45)
@nundu

Tıp okumuyorum ama isterdim :)
  • utkumon  (30.01.19 22:51:54)
Kuduz, grip geldi aklıma.

  • apdulera  (30.01.19 22:54:01)
O zaman tetanos hariç aşı olmana gerek yok. Tetanoz da en son olduğunun üzerine 10 yıl geçmişse olman lazım tekrar. Pnömokok, Meningokok falan da gerek yok sana

  • nundu  (30.01.19 22:55:02 ~ 22:55:09)
Kuduz aşısı eğer veteriner ya da hayvanlarla araştırma yapan biri değilsen sadece temas sonrası yapılıyor.

Grip aşısı yıllık aşı ama ekim gibi yapılır genelde. Bu mevsimde yapılmaz yani. Artık bu sene ekimde yaptırırsın.
  • nundu  (30.01.19 22:56:03)
Duyuruya eklemleniyorum ama bizim aşı karnelerimiz var mı? Evde benim sadece doğduğumda yapılan aşıları içeren bir karnem var; daha sonra okulda bana bazı aşılar yaptılar ama ne aşısı olduğum hakkında en ufak bir fikrim yok. Nereden bileceğim ben aşılarımı?

  • wish i could find a way to disappear  (30.01.19 23:15:41)
HPV

  • hot potato  (30.01.19 23:16:00)
Hpv +1

  • kojonotsuki  (31.01.19 04:51:34)
@wish i could find a way to disappear E-Nabız üstünden görebilirsin.

  • utkumon  (31.01.19 14:18:57)
@utkumon çok teşekkür ederim, yılların gizemi çözüldü.

  • wish i could find a way to disappear  (31.01.19 21:42:27)