[]

Evimizde Oturmayan Biri Gozukuyor

Evimizde eskiden oturan birinin seçim listesinde olduğunu gördüm Galiba ikametgahini aldirmamiş.

Kendisinden ikametgahini aldırmasını söyledim ama kabul etmedi.

Nereye nasil şikayet edebilirim acaba?

 
üzerinize kayıtlı fatura veya ev kiraysa kira kontratıyla birlikte ilçe nüfus vatandaşlığa gidip ilgili kişinin sizin adresinizde oturmadığını beyan ederek kaydı düşürebilirsiniz.


  • avarel dalton  (30.01.19 19:19:38) 
Son gün 17 Ocaktı geçmiş olsun.


  • windows95  (30.01.19 20:07:30) 
Seçim için yapacak bir şey yok ama yine de nüfus müdürlüğüne bu adam benim evimde değil diyerek başvurabilirsiniz sanırım, boşa çıkacağı için fena olmayan bir cezası olmalı. Oy kullanmak için mi yerleştirildi acaba? Onu da öğrenmeye çalışın.


  • atom karincanin torunu  (30.01.19 20:21:15) 
17 ocak ile ne alakası var? Ben de sildirecektim. Muhtara itiraz etsem o siliyor muydu? Bildiğim kadarıyla yine nüfus müdürlüğüne gitmem gerekecekti, şu anda aynı işlem yapılabilir. İkametgah aldırmamanın cezası 400 lira diye biliyorum.


  • gelmeistemem  (30.01.19 20:26:03) 
öncelikle nüfus ile ilgili şeyleri bu saatten sonra fatura veya evde oturan biri ile (çift imza) nüfus müdürlüğüne giderek yapabilirsiniz.

seçim ile alalı durumda da 4 ile 17 ocak arasında seçmen olarak zaten yalnızca kendi durumunuzla ile alakalı itirazı ilçe seçim kurullarına yapabilirdiniz. Muhtarlık askı listesine toplu itirazlar ise siyasi partinin ilçe başkanlığının, tüm seçmen listelerine ise parti genel merkezinin itiraz hakkı vardır. Yapılan tahkikat sonucunda kişinin o muhtarlık askı listesinde ismi bulunup o adreste oturmadığı belirleniyorsa zaten ilçe seçim kurulları tarafından kişinin seçmenliği donduruluyor ve eski adresinde de oy kullanamıyor.

Muhtarlık Askı listeleri zaten 298 sayılı kanuna dayanarak Seçmen Kütüklerinin güncellenmesi ve gerekli işlem ve itirazların yapılması için yapılan bir işlem. Orda ismini görmeniz nihai seçmen durumu bilgisi vermez. Seçmen Kütüklerinin güncellenmesi ve kesinleşlmesi yarın bitecek. Şahsi ve Parti bazında gerekli itiraz süreleri doldu. İtirazen gerekli tahkikat yapıldıysa seçim açısından gerekli işlemler yapılmıştır.

İkametgahınızla alakalı durumlar siz ve nüfus müdürlüğü ile ilgilidir.
  • AlsterWasser  (30.01.19 20:28:07 ~ 20:35:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.