[]

Akşam yemeği için şarap önerisi

Tercihen beyaz, fiyat olarak uygun, hafif bir akşam yemeğiyle ailece içeceğiz.
Angora Cuve nasıldır? Ya da başka öneriniz var mı? Hafif bir şarap arıyorum. 
şarabın ağırı hafifi olmaz. hafif dediğiniz nedir? dömisek? tatlı?
ağır dediğiniz şey buruk tadı ise beyaz şarapta üzümlerin kabukları kullanılmadığı için tanin oranı çok düşük/yok seviyesinde olur. o yüzden o buruk tat olmaz zaten.

  • i dont know i dont care  (30.01.19 17:29:35) 
Misket üzümü varsa onu tercih edin o yoksa chardonnay. Beyazlar zaten hafiftir. İcerken bes duyunuzu da harekete gecirmeyi unutmayin.


  • hepbiarayisicinde  (30.01.19 19:46:56) 
Buzbağ - Emir/Narince


  • taurina  (30.01.19 19:50:55 ~ 19:51:10) 
Hafif şarap çok yanlış bir benzetme değil. Genç, alkol seviyesi düşük ve sert notaları olmayan şarap hafiftir işte. Chardonnay asla bu sınıfa girmez. Ah, bilmeden etmeden...

Genç bir Emir işinizi görür ya da Riesling. Riesling yemekle eşleştirme açısından da kafa yormayacak bir seçim olur hatta.
  • buf-e kür  (30.01.19 20:25:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.