Amerika'ya seyahat

Arkadaşlar tabii çok değişken var, kişiden kişiye değişir ama, 2 hafta kadar Amerika'da tatil yapmayı planlıyoruz. Nereye, hangi tarafa gitmemizi tavsiye edersiniz? Doğusuna mı batısına mı, yoksa uçakları ayarlayıp her iki yakaya mı? Hangi şehirleri mutlaka görün dersiniz?

Valla batısında görülecek çok yer var ancak ben doğusunu seviyorum. Boston'ın sakinliği çok hoşuma gidiyor.

  • zor azizim zor  (30.01.19 15:00:29)
Batı.

LA - San Diego - Las Vegas - Grand Canyon - San Francisco şeklinde bir rota ile dolu dolu geçer 15 gün.
  • cakabo  (30.01.19 15:03:10)
Doğusundan batısına çok mesafe. Ben olsam bir yakayı seçer o tarafta takılırdım.

Ben de daha fazla doğu yakasını seviyorum (Washington, Boston, NY)
  • SiyamkedisiZorro  (30.01.19 15:13:52)
oitheblog.com

şunu bırakayım. Gayet güzel gezmişlerdi onlar da yanılmıyorsam iki hafta gibi bi sürede
  • nundu  (30.01.19 15:17:19)
Ben doğu ve batı kıyısında bulundum.
Los Angeles (Kaliforniya eyaleti) çok güzel gezilecek yer çok fazla ama doğuda da New York falan mutlaka görülmeli...

  • ahtingir  (30.01.19 15:26:20)
Bati arabasiz kesinlikle olmaz bu arada. Araba kiralamak istemiyorsan dogu.

  • hot potato  (30.01.19 15:26:23)
sadece büyük şehir görmek istiyorsanız doğu yakası, hem şehir hem doğal harikaları görmek istiyorsanız da batı yakası derim. ben olsam 1 hafta california kıyıları, 1 hafta da arizona-utah civarını (grand canyon, sedona, arches national park, monument valley) gezerdim tam bir vahşi batı macerası olurdu. tabii bu dediğim programa araba şart ve mevsim olarak yaz uygun değil. yazın gidecekseniz doğu yakası, kışın gidecekseniz batı yakası daha iyi.

  • aati kya khandala  (30.01.19 15:53:27)
ABD'de iç uçuşlar çok pahalı ama ayarlayabiliyorsanız Hem doğu hem batı derim.

  • himmet dayi  (30.01.19 16:17:46)
bati dogu 25 eyalet gormus biri olarak onceligim dogu olurdu:
new york 4 gun
Boston 2 gun
was dc 3 gun
Phila 2 gun
Annapolis 1 gun
virginia beach 2 gun

cunku amerikanin esas tarihi ve ruhu doguda.

batiyi da kucumsemiyorum, doga seviyorsaniz bati. plajlar, kanyonlar, milli parklar vs.
  • cedex  (30.01.19 16:22:03)
mevsim önemli. şu an ny tarafı - 15 20.

. maddi sorun yok ise ny inilip 4 5 ny yapılıp oradan las vegas uçulup 2 gece kalıp arabayla la san francisco yapılır. la den de donulur. grand canyon fln da görülür

bu gezi iki kişi 25 30 binden aşağı çıkmaz
  • oscar  (30.01.19 19:31:47)
Hepinize tek tek teşekkürler. Şimdi oturup araştırmaya başlayalım tavsiyelere göre :)

  • orient blue  (31.01.19 10:49:18)
Ülke büyük, vakit haliyle kısıtlı, işimiz çok zor. Teşekkürler tekrar. Bu duyuruya bakmaya devam edeceğim, tavsiyelere her zaman açığım.

  • orient blue  (01.02.19 10:19:50)