[]

ielts cambridge setleri biraz eski

ben bunlara çalışmaya başlayacağım ama kitap 1997 basımı. 22 senelik kitap. bu sınavda, sisteminde herhangi bir değişiklik oldu mu? boşuna kastırmayalım.
 
Yani İngilizce yine İngilizce. Sistem değişmişse bile o da dursun, gramer ve kelime bilgisini test etmeye yarar en azından.


  • d max  (29.01.19 23:32:18) 
ielts-simon.com sitesinin sahibi olan arkadaş (kendisi eski bir ielts examiner'dır) cambridge kitaplarından 1-2-3'ün çok eski olduğunu, güncel soru tipleriyle alakası olmadığını yazmıştı. ben de sözlüğe yazdım, ama adam sonradan silmiş o gönderiyi: eksisozluk.com

sınav pratiği için olmasa da içindeki reading metinlerini okuman yararına olacaktır.
  • tabudeviren  (30.01.19 01:00:21) 
zaman kaybi. internette guncel kaynaklar var. onlara yogunlas yeni kitap alacak paran yoksa.


  • hot potato  (30.01.19 15:34:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.