[]

kütüphane

Türkiye'de kitap okunmaması üzerine çok eleştiri var ama neden ülkemizde ingiltere abd deki gibi halka açık bir sürü kütüphane yok hatta belki adam akıllı hiç yok. nerde okuyacak bu halk. üniversitelerde var kütüphane ama oraya da halkın girmesi yasak, çelişki degil mi?
 
talep olmadığı için kütüphane sayısı az kanısındayım


  • prasinos  (29.01.19 16:07:58) 
Bazı kütüphanelerde yer kapmak, kuyruğa girmek zorunda kalınıyor.

Bir yanda kan bekleyen hastalar varken Kızılay'ın depolarında kanların çürüdüğü; bir yanda öğretmensiz okullar varken atanamayan öğretmenlerin olduğu bir ülkede kütüphanelerde de bir ayarsızlık var. Mahalle aralarında, köşebaşlarında haberimizin bile olmadığı kütüphaneler var fakat kaynak sayıları yetersiz, ortam çalışmaya müsait değil. İsim yapmış popüler kütüphanelerde ise kaynaklar ve ortam fena değil. Dolayısıyla buralara yığılma oluyor. Halbuki tüm kütüphanelerde dengeli bir dağılım olsa, herkes mahallesindeki kütüphaneye gider misss gibi olur.
  • joker hakki  (29.01.19 16:30:53) 
Düzgün çalışma alanı olmaması bence ülkenin en ciddi eksiklerinden birisi. Talep yok diyenler herhalde hayatlarında hiç kütüphane kapısından dönmediler. Mahalle arası kütüphaneleri denenlerinin çoğunun çalışma ortamı uygun değil.


  • dox  (29.01.19 17:27:02) 
olan kütüphaneleri millet kıraathanesine çevirmeye çalışılan bir ülkede kütüphanelerin ne kadar gereksiz görüldüğünü bi düşünmek lazım.


  • sarlatan  (29.01.19 17:46:18) 
Kutuphanenin sadece ders calisma yeri olarak gorulmesi de ayri bi sacmalik, kutuphanelerin kulturel merkezler olmasi lazim sadece ders calisma yeri degil, ayrica duyuru kitap okunmamasi ile ilgili, kutuphanede ders calisilmasi degil.


  • Haldamir  (29.01.19 17:54:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.