Hiç sebze yememenin sağlığa etkisi

Bu pahalılığı atlatana kadar yemesek mesela, hemen kanser olmayız herhalde? Hiç de sevmem zaten. Meyve yenir de hiç sebze yemeyen bir tanıdığınız var mı? Nasıllar?

Kanser olmazsın. ytd

  • shangrilla  (28.01.19 21:21:16)
biraz paranoyakça olabilir ama hiç bir sebze meyveye güvenmiyorum. hepsi ilaçlı, tadsız, tuzsuz. yemezsek bişey olucağını sanmıyorum.

  • scudman1  (28.01.19 21:59:58)
sebze ve meyvelerde yoğun lif var. zamanla ilk adımda bağırsak tembelliğine, o da ikinci adımda kabızlığa yol açar. üçüncü adım kabızlığa bağlı olarak anal fissür, makatta çatlak veya polip oluşumu gözlemlenebilir. poliplerin neye sebep olduğunu araştırabilirsiniz.

kısacası sebze-meyve olmadan uzun süreli beslenme mümkün değil, imkansız.
  • sibrizzio  (28.01.19 22:16:43)
Meyve sebze ilaçlı diyen vatandaş bence toprak kemirsin çünkü etteki ve sütteki antibiyotik, hormon, hayvanlara vurulan katkı iğneleri falan bir görse bir daha kasap reyonunun önünden geçmez.

Üstte yazan arkadaş çok iyi özetlemiş. Bunlara ek olarak ister istemez kilo alırsın sebze olmaksızın. Çünkü ağırlık/kalori oranı en düşük gıdalar sebzelerdir.
  • bos gezenin bos ustasi  (28.01.19 22:38:07)
iyi de sebze zaten en ucuz şey, sebze yemeyip ne yiyeceksin ki?

  • der meister  (28.01.19 22:40:44)
Zaten yemeyin. preview.redd.it
Biri yapacakti:)

  • stavro  (28.01.19 22:45:14)
Pahalı diye sebze yememek mi ? Antarktika da mı yaşıyordunuz ?

  • Bostan  (28.01.19 22:48:35)
Meyve sebzelerin zaten dış yüzeyi kanserojen. Hele ki mevsiminde yemediğiniz her meyve ile bir bardak tarım ilacı içmiş oluyorsunuz. Hiç bir şey Olmaz.

  • rakidabalikolsa  (29.01.19 07:09:48)
Meyve sebz ilaçlı diyen vatandaşım. Çünkü bu işin içindeyim. Ailemde tarımla ilgilenen çok insan var büyük ölçekte. Etteki antibiyotikmiş. Hahah çok komik. Hayvan başına bir iğne antibiyotik vurmanın maliyetini biliyor olsaydın hiç bir üretimcinin bu işe girmeyeceğini bilirdin. Gerçekten bol keseden atıp tutmak bu olsa gerek. Ette hormon da yok aynı sebepten. Et ye kardeşim. Yiyebileceğin en tabii şey.

  • rakidabalikolsa  (29.01.19 07:27:56)