[]

Polonya Maaş

Arkadaşlar selam,

Polonya'da yaşamış/yaşıyor arkadaşların görüşünü almak istiyorum. Acaba 10.000 PLN net çok uçuk bir maaş mıdır?

Teşekkür ederim.

Not: Bölge Katowice, pozisyon da fabrika verimlilik müdürü.

 
Kac sene tecrube?
Bir arkadasim 11 e gitti, bir arkadasim 14 u zorladi 12 den fazla veremeyiz dediler. Bunlari 4-5 yillik tecrube gibi dusunebilirsin ama Krakow icin, Katowice yi bilemeyecegim ama maaslar nispi daha dusuktur diye bi tahmin yurutuyorum.

  • skulldragon  (28.01.19 11:17:35) 
brutto ise elinde 7000 civari gececek vergileri dusunce.. hele katowice icin gayet iyi maas. yazilim disinda maaslar ve giderler genelde TRye yakin fakat ev kiralari cok yuksek: ortalama mahallede 60m2 eve faturalar dahil 3000 PLN civari odeniyor genelde.


  • eksimtrak  (28.01.19 12:49:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.