casper laptop adi mi?

uzun araştırmalarım sonucunda, fiyat ve özellik bakımından en uygunu Casper Nirvana F750 yada c900. hayaller dell, msi ya da asus idi...
bütçe 5.500-7000 arası. sizce casper çok adi mi?

Markanın bir önemi yok aslında. Ama laptopta bakılan tek şey işlemci, ssd, ram falan değildir. En iyi özelliklere sahip de olsa düşük malzeme kalitesi, kötü monitör, zayıf batarya vb büyük handikap oluşturur. Çünkü Laptop mobil cihazdır. Düşer, üstüne çay dökülür, ayağın kablosuna takılır, power girişi bozulur, monitör menteşesi gevşer vs.

5000 tl'lik Casper'ın plastik kasalı bir modelini alacağına 5000 tl'lik Casper'ın alüminyum kasalı, bataryası uzun dayanan bir modelini al işlemcisi falan düşük olsun emin o laptoptan daha memnun kalırsın.
  • bos gezenin bos ustasi  (27.01.19 16:40:38)
casper markası normalde benim tercih etmeyeceğim bir markadır..

yıllar önce grafiker olarak çalıştığım bir firmada casper bilgisayar kullanmak zorunda kalmıştım.. bilgisayarın donanım özelliklerinde o zamanların iş görür güzel bi ekran kartı var görünüyordu ama uygulamada performans yerlerde sürünüyordu..

bu nasıl olur diye araştırmıştım ve ortaya çıkan sonuç türk işi komediydi.. ürün kodu mesela atıyorum o zamanlar "Geforce GTX1050" iyi bi ekran kartı diyelim, masamdaki casper'ın donanım özelliklerinde "Geforce GTX1050G" yazıyormuş.. ürün kodunun en sonundaki G harfi var ya, işte o casper markası için özel üretilmiş bir ekran kartıymış.. satın alma aşamasında ufak bir dikkatsizlik yaparsanız iyi bir ekran kartı olan bilgisayar aldığınızı sanıyorsunuz ama kandırılmış oluyorsunuz..

şu an böyle şeyler yapmıyor olabilirler bilemiyorum ama o zamanlar bu şekilde açıklarını yakalamıştım.. böyle ayak oyunları yapan bir markaya asla güvenmem..
  • strobist  (27.01.19 16:58:21)
casperin plastik kasaları ilerde sıcaktan yamulmaya başlıyor önceden uyarayım

  • nahtoderfahrung  (27.01.19 16:59:11)
Casper, Exper vesaire bilgisayar alınmaz. Böyle bir hata yapma.

  • Boğazlıkazak  (27.01.19 16:59:57)
Ucuz tavuğun eti... teknik destek berbat, malzeme kalitesi berbat. Bu konuda bir entry yazmıştım ancak mobildeyim diye koyamıyorum. Sattım, kurtuldum.

  • han20  (27.01.19 17:19:12)
Valla ben 2011 de aldim hala kullanıyorum

  • tolgame  (27.01.19 18:06:27)
işin tamamen şans olduğuna inanmakla birlikte entry'deki tecrübelerim sonucu hiçbir güç bana casper ürünü aldıramaz.
eksisozluk.com

  • estranged  (27.01.19 18:44:06)