Nutellanızı pisboğazlardan saklıyor musunuz?

Merhaba Nutella' ya Gönül Vermiş Duyuru Halkı,

Bugün bir Nutella olmuş 16 TL hem de tadı sebebiyle neredeyse hazine gibi. Kimseyle paylaşmak istenilmeyecek bir yiyecek. Belki kendinizden bile koruyorsunuz. Bütün görkemiyle bütün benliğinizi kaplıyor. Şimdi bazen evinize misafir geliyor, onların şımarık veletleri oluyor veya sevmediğiniz pisboğazlar geliyor. Önlerine çıkan her şeyi Tazmanya Canavarı gibi dönerek tüketiyor. Sonra bir ara dolabı açıp bakıyorsunuz, o da ne! Gözleriniz dolabı süzerken " Kıymetlimiss" Nutella kavanozunun bomboş olduğunu görüyorsunuz. Kim yaptı bunu diye düşünürken aklınıza o pisboğaz geliyor. Ve içinizi bir nefret kaplıyor. Şimdi bütün bunları yaşamamak için Nutellanızı saklıyor musunuz?

Bu ciddi bir soru mu? Evine misafir olduğum birisinin benden nutellasını sakladığını öğrensem bir daha yüzüne bakmam.

  • sys coyg  (27.01.19 16:12:51)
sağlıklı olmadığı için almıyorum - yemiyorum. alsaydım da paylaşırdım. özellikle çocuksa.

  • scudman1  (27.01.19 16:17:31)
scudman +1
sevdiğim yiyecekleri paylaşırım, paylaştıkça daha güzel..

edit: sevmediğim insanlar, hele de şımarık veletleriyle, evime gelmiyor. evime gelen biri mutlaka sevdiğim biridir, ve evde ne varsa evime gelenle paylaşırım.
  • pati  (27.01.19 16:36:17 ~ 17:07:24)
Şımarık velet ve pisboğaz kelimelerinden sevmediğiniz insanlar anlamının çıkarılacağını düşünerek yazmaya gerek duymamıştım. O yüzden sevmediğiniz insanlar veya gıcık olduğunuz diye genişleteyim.

  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (27.01.19 16:48:24)
evimdeki kavanoz aylardır duruyor. misafir de geliyor ama yine de onun yüzüne bakan yok, bence siz de biraz gözüdoymazlık var. yapmayın sonra ağır yaşamlar belgeselinde görürüz sizi, üzülürüz. bir şeyleri yerken sağlığınızı sevin önce.

  • for day to break  (27.01.19 16:50:31 ~ 16:51:15)
Nutella yemiyorum ama böyle sevdiğim bir yiyecekse tabii ki bayılmadığım bir insan gelince ona vermek istemem belki saklarım bile şartlara göre değişir. Ama sevdiğim biriyse ben yemem ona yediririm.

  • ruhen hastayim ben  (27.01.19 16:51:38)
Ben bu soruyu daha genel alacağım, hayat pahalılığı kişileri bencilleştiriyor, en azından beni bencilleştirdi, eskisi gibi kesinlikle paylaşımcı değilim. Misafir dediğimiz kişiden bir şey saklayacak değilim tabi ama en başında bir şeyleri almamak da bir çözüm benim için :D

  • atom karincanin torunu  (27.01.19 16:53:05)
ülkede hala palm yağı bağımlıları olduğunu görmek sevindirici, pisboğaz nüfus hızla temizlenecek misss

  • dertli gönüllere giren işte benim zeki müren  (27.01.19 16:58:54)
Nutella sevmiyorum ama sevip de alsaydim esirgemezdim milletten. Nutella kitligi yok, 16tl de müthiş para değil bence.

  • stavro  (27.01.19 17:04:16)
Valla o kadar rezil sagliksiz bir urunu misafirlerime veremem zaten. Bizim eve de giremez.

  • acemi  (27.01.19 17:08:50)
Hiçbir ürüne o denli bağlılık göstermediğim için gerek duymuyorum ama genel olarak pisboğazlı misafir çocuklarına sınır koyuyorum. Ha Nutella, ha Peripella, cidden bir fark var mı yahu arada? Yemediğim bir şey olsa anlarım da bu marka takıntısı çok tuhaf, anlam veremiyorum.

  • m e b  (27.01.19 17:13:13)
Bizim eve de girmez ama dolapta olsaydı saklamazdım.

  • Amaranta ursula  (27.01.19 17:26:38)
Nutella yemeyeli bi 7-8 yıl oldu herhalde. Eve almadığım için böyle sorunlarım olmuyor.

  • i m cool with that  (27.01.19 17:35:33)
Stavro+1 en küçük boy nutella evimde tam bir yıl süründü. Ben yemediğim gibi misafirlerim de yemiyodu:D

  • pastörizesüt  (27.01.19 17:37:01)
nutella yemeyecek kadar sağlıklı ve mükemmelim, ben harikayım asla öyle şeyler yapmam.

  • xvyz  (27.01.19 18:17:32)
Kimse sunu koymamis
encrypted-tbn0.gstatic.com

  • acemi  (27.01.19 18:46:59)
%56 şeker değil miydi o ya. Bence bırak yesinler. Sana kalmasa daha iyi bence.

  • rakidabalikolsa  (28.01.19 01:36:28)