Rus mantısı yiyen var mı ?

Nasıl bir şey ve nerde yiyebilirim İstanbul'da?

Ben de henüz bir fırsat yaratıp buraya gidemedim ama burada yersiniz: www.ayaspasaruslokantasi.com

  • wish i could find a way to disappear  (26.01.19 23:18:37)
istanbul'da yemedim ama çok seviyorum şahsen, acayip güzel. açıkçası bizim mantıdan çok farklı sayılmaz, yani yiyince "mmm çok ilginçmiş, farklı bi kültür farklı bi yemek omg ufkum genişledi" durumu olmaz ama güzel tadı. bana mantıdan daha hafif geliyor. bas üstüne tereyağını smetanayı göm gitsin mis.

  • der meister  (26.01.19 23:22:33)
@der meister, Ankara'da yiyebileceğim bir yer biliyor musun?

  • Fusha  (26.01.19 23:29:16)
Rus manitası diye okudum asdfghjk

ne olduğunu bile bilmiyormuşum.. izmir'de nerede yenir acaba?
  • dikensiztel  (26.01.19 23:31:52)
maalesef türkiye'de bilmiyorum, ben ukrayna'da yemiştim.

  • der meister  (26.01.19 23:36:50)
Pelmeni.
Rus-ukrayna-belarus-polonya ortak yemegi sayilir. Pirogi diyolar polonyada.

Ozbek mantisi benziyorsa eger artik her yere ozbek lokantalari aciliyor, onlara sorabilirsiniz.
  • kuehles blondes  (26.01.19 23:53:59)
ayaspaşada yedik ama tadı rusya ve ukrayna daki gibi değildi, ankara'da hiç yok malesef.

  • ada meltemi  (27.01.19 02:04:26)
ankarada rus arkadaşın varsa yaparlar anca :) benim var :)) borş yapmışlardı mesela, mantı da yaptırayım

  • prasinos  (27.01.19 09:46:26)