[]

Almanca kursu hangisi? Ege Yabancı Diller Y.O mu Goethe Institut mü?

Servus millet!

Kısa sürede A2-B1 ayarında bir Almanca seviyesine ulaşmam lazım. 6-9 ay içinde misal. Ortaokul anadolu lisesi almancam var (eğer sayılıyorsa). Biraz da kursa gitmiştim Üniversitedeyken, 6-7 yıl geçti üzerinden. Şu anda da 2 haftadır evde youtube vb. çalışıyorum günde 2 saat.

Sizce hangi kursa gitmeliyim? Ege Yabancı Dillerde genç okutmanlar veriyor dersi. Alman dili edebiyatı vb. mezunları. 30-35'li yaşlarda.

A1-avesis.ege.edu.tr
A2-avesis.ege.edu.tr

bu arkadaşlar. Goethe Institut'de standart-yoğun-çok yoğun programlar var. Haftada 2 gün 4 gün 5 gün gibi seçenekler. Kurs total süresi kısalabiliyor yani böylece.

Sizce hangisinden daha iyi verim alabilirim?
Bir de A2 'den başlamak istiyorum. Seviye belirleme sınavları varmış. Bence A2'den başlamak mantıklı ama siz ne dersiniz ?

Edit: Ha bir de egenin kursu 1 kur 120 saat, Goethe 56 Saat ve Ege çok daha ucuz bunu da belirteyim.

 
Ciddi isen goethe'nin yogun programlari daha mantikli. Calisiyor musun bosta misin onu anlamadim ama haftada 5 gun patlat musaitsen. Ne kadar yogun o kadar iyi.

A2'den basla. A1'den baslama. Basta zorlanirsin ama zorlanmak iyidir uzun vadede.
  • hot potato  (26.01.19 00:38:08 ~ 00:40:13) 
ege'ye git. goethe'den daha kötü olacaklarını düşünmüyorum. istanbul moda'da açılan a1 seviyesi kursunun ikinci günü dolmadan aceleyle iptal ettirmiştim vaktinde. her şube aynı olacak diye bir kaide yok, hatta mutlaka sınıfa göre dahi değişiklik vardır ancak bu fahiş fiyatlara yüksek olasılıkla vasat bir eğitime denk gelmektense cüzi bir miktarla diğer enstitülere şans tanımak en iyisi.


  • kaufman  (26.01.19 01:30:33) 
goethe izmiri bilemem ama istanbulda her iki şubesine de gittim, ı-ıh.
egeyi hiç bilmiyorum ama goethe o paraya değmez. hiç göründüğü gibi ciddi bir kurum değil. daha önce başka duyuruya da yazmıştım tekrar gibi olacak ama, goethede kurs alan adam kur atlama sınavını geçemese bile üste geçiriyorlar. senin b1 diye girdiğin sınıf a1lerle dolu oluyor abartmıyorum. hoca iyi olsa bile diğerlerine yetişmekten sıkıcılaşıyor ders.

ha bu arada seviye belirlemede bilerek çok aşağıdan gösteriyorlar seni. daha fazla kura kaydol diye. elimde belgem vardı onu bile gösterdim hala beni aşağı kura koymaya çalıştılar ben de tartışarak kendi seviyeme girmiştim. o zar zor beni aldıkları seviyede de üstte dediklerimle karşılaşmıştım. dediğim gibi bunların hepsi istanbul şubeleri için geçerlidir.
  • windows95  (26.01.19 02:05:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.