[]

makaleden yapılan alıntının uzunluğu

bir ödev yapıyorum erasmus için. internette bulduğum bir makalede tam hocanın istedikleri yazıyor ama bana lazım olan kısım yaklaşık 4 sayfa. çok zamanım yok uğraşmak da istemiyorum. bu 4 sayfalık kısmı intihale girmeden nasıl gösterebilirim(alıntı, referans vs) ödevimde?
 
eğer hoca ciddiye alıyorsa ve dersten geçmek istiyorsanız mümkün değil. dört sayfa alıntı yapamazsınız.


  • görünmezkaza  (25.01.19 19:43:40) 
:D aslında yazdıkları yorum değil salt bilgi ama yapacak bir şey yok artık..


  • anxyte  (25.01.19 19:54:47) 
4 sayfa intihalsiz olmaz, makalenin toplam sayfa sayısına oranla belli bir yüzdenin üzerinde direkt alıntı yapamazsın yazdığın şeye. yorum değilse o kaynağın dipnotlarındaki kaynakları oku ve onlara dipnot ver.


  • Mossy  (25.01.19 20:02:05 ~ 20:02:51) 
Diğer alıntıların içinde eritmen lazım. 4 sayfayı kopyala yapıştır yapamazsın. Genel geçer bilgi veriyorsa da yapamazsın atıf yaparsın ama madem genel bilgi, aynı bilgiyi veren başka yazarlar da vardır onlardan da alıntı yapıp harmanlaman lazım. Yoksa dediğin gibi çok dikkat çeker. Yukarıdaki yazarın dediğini de yapabilirsin.


  • bayc  (25.01.19 20:58:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.