[]

İkinci monitor çalışmıyor...

Merhaba arkadaşlar,

Ekran kartım Geforce GTX950, kartın bağlantı uçları HDMI ve DVI-I olarak mevcut. Ben bu karta iki tane monitör bağlıyorum. Bir monitör HDMI üzerinden çalışıyor diğer monitör DVI-I üzerinden çalışıyor. DVI üzerinden kullandığım monitörün orijinal bağlantısı VGA bu yüzden bir converter kullanıyorum. Kasada sürekli takılı. DVI çıkışı VGA’ya dönüştürüyor. Uzun süredir sorunsuz olarak çalışıyordum. Geçtiğimiz hafta arkadaş benden monitörü birkaç günlüğüne kullanmak için ödünç istedi. Bende söktüm. Onun bilgisayarına bağladık. Kullandı bana geri verdi. Şimdi ben bağladım. Monitör çalışıyor fakat şu şekilde. Bilgisayarı kapattığım ve yeniden açtığım anda monitörü algılamıyor. Yeniden ekranı yansıt, uzat vs seçeneklerle ayarlamam gerekiyor. Eskiden böyle değildi. Ne olmuş olabilir? Nasıl düzelir bu sorun? Denemediğim yol kalmadı. Converter’ı bile değiştirdim.

Teşekkürler,

 
Monitörde ayarları sıfırla gibi bir seçenek vardır denediniz mi?


  • bahoho  (25.01.19 14:52:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.