Pasaport - Vize Sıkınıtısı

Merhaba

Yeni bir pasaport çıkartacağım. Eski (yeşil) geçersiz duruma düşmesine rağmen içinde 10 yıllık ABD vizesi bulunmakta. Yeni pasaport almak için eskisini teslim etmek gerektiği belirtiliyor. Yeni pasaport alındığı zaman içindeki geçerli olan vize veya vizeler ile ilgili ne yapmak gerekiyor? Eskisini teslim etmesem olur mu?

Eski pasaportu teslim almıyorlar. ilk 2 sayfasını delgeçle delip ya da makasla kesip sana geri veriyorlar.
Yurt dışına çıkarken 2 pasaport taşıyorsun hem eski hem yeni

  • nuevo  (25.01.19 13:34:57)
www.eksiduyuru.com

eskisini zaten teslim etmiyorsunuz ki. içindeki vizelerin ne olacağını bilmiyordum ama dedikleri göre vizeniz geçerli oluyor.
  • elorelia  (25.01.19 13:37:00)
Eski pasaportu delip size veriyorlar. Eskisindeki vizeler süresi bitene kadar geçerli olmaya devam ediyor. İki pasaport birden taşıyorsunuz.

Soyadı değişikliği gibi bir durumunuz varsa vizede yazan soyadınızla alın biletlerinizi.
  • super kahraman olsaydim baba olurdum  (25.01.19 13:48:13)