Evin elektrik tesisatından internet kablosu geçirmek

Mümkün mü böyle bir şey?
Yani ben salondan başka bir odaya ethernet hattı çekmek istiyorum ama görünmesin istiyorum. salondaki çıkıştan kablo sokulup başka bir odaya ulaştırılabilir mi? Bir yeri kırıp dökmeden tabii ki.

bunu yapmandaki sebep iyi sinyal alamaman mı yoksa direkt olarak illa kablolu çözüm arıyor oluşun mu?

eğer iyi sinyal alamamaktan yakınıyorsan amazon'da falan powerline adaptörlerine bi bak derim. elektrik hatları üzerinden interneti yayıyor ev içinde. minimal bir hız kaybıyla çok iyi internet alabiliyorsun diğer odada prize taktığın küçük bir alet sayesinde.
  • isvicre rakisi  (25.01.19 12:14:55)
Onla uğraşana kadar powerline ile çözersin.

  • sutlu nescafe  (25.01.19 12:18:04)
duvar içinde tesisatın geçtiği elektrik borusu yeterince genişse susta ile çekerler.

  • killerbee  (25.01.19 12:51:43)
cok zor o kablo lar bir kere cekiliyor
nereden sokacaksın nereden cikacak isin icinden cikmak zor
powerline adaptor yap
ya da kablosuz adaptorler var minicik kablosuz mouse receiver i kadar.

not :
ege universitesi kampuslerinde elektrik tesisatı cekmis bir insan
  • kingcyrax  (25.01.19 13:24:27)
herkese teşekkürler.

evet derdim kablosuz bağlantı taşımaya çalışmaktan bıkmak.
+ oyunlarda 234832942 pingle kanser olmak
+ ikinci kattan internete girememek falan.

15 metre kablo uzatıyorum modemden bilgisayara, cillop gibi oluyor bağlantı.

bu powerline olayını biliyorum ama hep mesafeliydim, anlatılanlara göre bir hız kaybı falan olmuyormuş, eğer öyleyse harika. hemen powerline olayına geçerim.

öyle mi?
  • işimdeyim gücümdeyim  (25.01.19 14:40:34)