Saati 10 TL iyi mi?

Son sınıf öğrencisi bir arkadaşım var, İngilizce öğretmenliği okuyor.
Bilinen dil kurslarından biriyle görüştü. Hafta sonları ve bazen hafta içi dersinin olmadığı saatlerde çalışacak.
Görüşmede saat başına 10 TL olduğunu ve maaşı başladıktan 2 ay sonra verdiklerini söylemişler.

Piyasayı bilmediğim için soruyorum. Yurtdışında staj harici deneyimi yok. CV'sini güçlendirmek için bunu kabul etmeli mi yoksa şartlar çok mu kötü?

Konum İzmir.

Özel ders vs kovalasa daha iyi değil mi? Asgari ücret civarı maaş önermişler, verip vermeyecekleri de meçhul.

  • efx  (24.01.19 21:38:13)
asgari ücretin altında kalmıyor mu şu an 10 lira nasıl oluyor o iş?

cevab: dil üzerine eğitim almadım ona rağmen ben bile saati 10 liradan kabul etmezdim bunu.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (24.01.19 21:42:20)
Yok artık bedava çalıştırsinlar oldu olacak.

  • uzun kulaklı yalnız tavşan  (24.01.19 21:43:54)
Normal. 10-12 tl. piyasası şu an. Kaçırmasın

  • olivia  (24.01.19 21:45:18)
4 sene önce 11 tl'ye çalıştım ben dil kursunda, o da formasyonum yok diyeydi. piyasa düşmüş bile olsa o zamanki asgari ücret şimdikinin yarısından bile az, resmen sömürü. bana sigorta yapacağız demişlerdi, yapmadılar ben de çıktım, ucuz iş gücünün de bir sınırı var.

  • Bruce  (24.01.19 22:21:27 ~ 22:22:16)
kabul etsin bir de ücretli sitelere üye olup özel ders kovalasın. saati/dersi 50-100 arası da oralardan iş bağlasa güzel olur.

  • jimjim  (24.01.19 22:23:49)
o iki ay, sen işten çıkarsan paran içerde kalır geçmiş olsun demek. özel ders kovalasın. hatta yapabilirim derse udemy falan içerik üretsin.

  • casey  (24.01.19 22:25:07)
sevgili hadi yala, bu tür kurumların alayı üçkağıtçı ve çok azı düzgündür.

2 ay sigortasız hiç bişey olmadan çalıştırıp para vermeden dehlemyyeceklerini nereden biliyorsunuz?

saati 10 liraysa günlük çalışma karşılığı peşin niye vermiyolar? 50 lira 100 lira bi müessese için nedir?
  • killerbee  (24.01.19 22:29:34 ~ 22:29:52)
O tarz yerler öğrenciyi daima sömürür. Haftada 30 saat çalışıp (beleşe etütlere kalıp) ay sonunda 1200 lira falan alır. 2 ay maaş göremeyecek olması da cabası. Son çare olarak düşünsün bence.

  • shangrilla  (25.01.19 00:10:45)
öğrenci haliyle verilen ücret düşük olabilir ama maaşın iki ay sonra verilmesi şerefsizlik ve kötü niyet örneği. hiç olmazsa ay sonunda kısmen verilebilirdi.

bence başka bir iş kovalasın.
  • tabudeviren  (25.01.19 01:08:18 ~ 01:50:27)
başımdan benzer bir şey geçti. 10 lira ben size vereyim bu kadar aşağılık olmayın dedim. masaya vurdum, çıktım.

koşullar çok kötü değil rezalet.
  • old but hot  (25.01.19 01:15:33)
O parayı ödemeyecekler. Çok net.

  • Phoebe  (25.01.19 06:58:50)