[]

Müzik/İngilizce nota sorusu.

Hangi kategoride soracağımı bilemedim.

"transition from the D-maj to the C-7th"
buradaki D maj, Re majör, o tamam. C-7th ne acaba? "Do majör 7" diye çevrilmiş ama yanlış gibi geliyor bana.

 
C-7 th = Do majör 7

Eğer bunu soruyorsanız çeviri doğru
  • salimerturk3  (24.01.19 15:54:21) 
Harfin yanında m yoksa majör akor kabul edilir, o yüzden yalnız başına C do majör oluyor. Cm7 olsaydı minör olacaktı.

Niye sadece D yerine D-maj demiş, orası muamma tabii. Kafanın karışması normal.
  • Bruce  (24.01.19 19:06:54 ~ 19:08:40) 
Re majörden Do dominant 7’li akoruna diyor.
Sesler do-mi-sol-si bemol olmalı.
Majör 7 olsaydı si naturel olacaktı.
  • nocturness  (26.01.19 03:33:32) 
re majör'de eksi yazmasaydı C-7'yi do minör 7 diye okurduk. Bu da gereksiz bilgi olarak dursun burada. Bazı tipler minör modu - işareti ile yazıyor.


  • alperz  (31.01.19 22:55:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.