[]

Gece uyurken midem ağzıma geliyor

Boğazım yanıyor bazen nefessiz kalarak uyanıyorum. Birkaç senedir var doktora gitmedim bunun için. Nedir bunun sebebi doğal yollarla tedavi etme en azindan önleme şansım var mı?
 
yatmadan evvel yarım bardak süt içmeyi denedin mi hiç? işin uzmanı değilim, bu saatte baktım kimse yazmamış fikir yürüteyim dedim. muhtemelen gastridin var ve yatınca midedeki asit yemek boruna doğru geliyor. babamın da çok olurdu ilaç kullandı falan tabii. biliyorsun doktora gitmen lazım, öncesinde az süt bi dene istersen.


  • windows95  (24.01.19 03:21:44) 
gastrit


  • oscar  (24.01.19 03:44:20) 
miden dolu yatıyor olabilirsiniz, fazla kilolardan olabilir. Bir de yüz üst yatmaktan. Mide için uygun yatma pozisyonu sol tarafa yatmak diye biliyorum


  • The_Lollok  (24.01.19 04:49:08) 
aon birkaç gündür benim yaşadığım şey. tam da denk geldim konuya. öncelikle göbekten kurtulmam lazım diye bilşyorum. onun dışında tıkabasa yemiş olmak da sebep oluyor. benimkinin temel sebebi şse şuymuş; çok dar gömlek giymek. evet komik ama gerçek. ofisde kendi gömleğim yıkamadan gelmediği için birkaç gün medium giymek zorunda kaldım. giydiğim gömlek resmen göbeğimi sıfıra indiriyordu o denli dardı ama ceketin altında çok sırıtmadığı için idare ederim dedim. giydiğim 2-3 gün boyunca midem resmen ağzıma gekşyordu ve sabahları fena bulantım vardı. acaba nedir reflü falan mıdır diye düşünürken kendi gömleğimi geldi ve giydiğim ilk gün bu şikayet nereseyse tamamen ortadan kalktı. sonrasında netten bakınca dar kıyafetin de etken olduğunu öğrendim ve aydınlandım. normalde çöp bile yesem dayanan midem vardır. tabi sen yine de doktora gitmeyi ihmal etme ki ben de yine gideceğim


  • sagittarius is the best  (24.01.19 07:18:04) 
Reflü


  • jetfadılınannesi  (24.01.19 07:18:15) 
+1 reflü. endoskopiye git. reflü yastığı al. akşam 6'dan sonra bir şey yeme.


  • adivar  (24.01.19 09:13:43) 
bahsettiğin şey reflü, yani besinlerin yemek borusuna geri gelmesi. reflünün sebepleri çeşitli olabilir. mide fıtığı, gece dolu mide ile yatmak, gastrit gibi rahatsızlıklar vs.

yapabileceğin şey yatmadan en az 2-3 saat önce (ki bu yediğin besine ve midenin hazmetme hızına göre değişir) yiyip içmemen. sütü bırak, suyu bile abartılı şekilde içme. boş sayılabilecek mide ile soluna yatmanı tavsiye ederim.

reflü yastığı rahat olmaz. yatak başını 15-20 cm. komple alttan (yatağın ayaklarından) yükseltirsen daha kaliteli uyku çekersin.

ayrıca, sigara ve alkol reflüyü arttırır.

son olarak, doktora görünmeni tavsiye ederim sebebini anlaman için.
  • 4grammaton  (24.01.19 09:28:15) 
endoskopiyi uyuşturup yada sakinleştirip yapan bir yerde yaptır.
doktorlar adma dövmüyor yaw. niye gitmiyorsunuz anlamıyorum.

  • aslindasorunumpsikolojik  (24.01.19 11:49:37) 
aynı sıkıntıyı 2 sene çektim. 6 ay önce gece yemeği, gazlı içecekler ve yüzüstü yatmayı bıraktım. anında düzeldi, doktora falan da gitmedim. dikkat ettiğimden beri bir kere bile tekrar etmedi.

bir de akşam yemek yedikten 1 saat sonra soda içiyorum.
  • ada meltemi  (24.01.19 13:47:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.