Excel

Merhaba,

Basit bir stok takip exceli yapmaya çalışıyorum ama şöyle bir sorunum var:

A1 hücresi gelen sipariş olsun. A1'e 10 yazdığımda o üründen 10 tane üretmek için gereken yarı mamülleri stoktan düşüyorum. Bir 10 sipariş daha geldiğinde A1 hücresini 10 değil, 20 yapmam gerekiyor. Her seferinde 10 sipariş yazmak istiyorum. Yani 3. sipariş geldiğinde 30 değil, 10-10 ve 10 şeklinde 3 siparişi ayırmak istiyorum.

Bunu nasıl yapabilirim?
Teşekkürler!

gel bunu uygun bir fiyata yazılım haline getirelim.
excel hamallık olur.

  • işimdeyim gücümdeyim  (23.01.19 15:16:01)
Excel'le yönetilebilecek bir iş değil.

En kötü ihtimalle bir kullanıcı arayüzü çizip access kullanılabilir.
  • himmet dayi  (23.01.19 15:17:33)
gizli bir hücre oluşturup A1 hücresinin içeriğini analiz ettirip sonrasında "-" ile ayrılmış sayıların toplamını gizli hücrede bulabilirsin. toplam stoktan da gizli hücreyi çıkardığında istediğin sonuca ulaşırsın. buradaki sıkıntı, "-" ile ayrılan değerlerin doğru analiz edilmesi. eğer her değer 2 basamaklı olacaksa gizli hücre içinde "=MID(A1,1,2)+MID(A1,4,2)+MID(A1,7,2)" şeklinde bir değer girebilirsin. toplam sipariş sayısı daha fazla olacaksa 1, 4, 7 şeklinde artan fonsiyonu 3'er arttırarak devam edebilirsin. aklıma gelen en kolay yol bu.

  • shadowfollower  (23.01.19 15:35:39)