iPhone XS Soguk Kapanma

Soguk havalarda iPhone xs lerde kapanma sorunu var mı acaba?

Cok yeni kullanmaya basladigim icin yeterince kuvvetli bir kanit olmayabilir ama yazayim. Dun hava cok soguktu burda, kar da baslayinca ciktim dolastim bir suru fotograf cektim ve kapanmadi. Ayni soguklarda 6s ile dolasamiyordum mesela, maksimum 20 dakika icinde kapaniyordu.

  • voyager 1  (23.01.19 11:30:32)
iphonelarda genel bir sorun. batarya ya öldü ya da ölmek üzere. yazılımsal derler ama yalan.

  • koela  (23.01.19 11:44:36)
Apple'ın 6S'leri kapanmasıyla ilgili zamanında yaptığı bir açıklama var, özetle iPhone zaten gerekli koşullar altında donanımı korumak için kapanmak üzere tasarlandı diyor. Ama aynı dönemde belirli bir seri numarasındaki tüm iphone'ların bu sorundan muzdarip olduğunu söyleyip ücretsiz pil değişimi de yapmışlardı. O yüzden hangisi ne kadar doğru bilemiyorum.

"We also want our customers to know that an iPhone is actually designed to shut down automatically under certain conditions, such as extremely cold temperature. To an iPhone user, some of those shutdowns might seem unexpected, but they are designed to protect the device's electronics from low voltage."
  • luin 41  (23.01.19 11:52:10)
6s’te o sorunu yaşadım. 8’de -13’lerde bile sıkıntı olmadı. Sadece çok soğuk bi günde 3d touch titreşimi kayboldu. Kapatıp açınca düzelmişti. O da soğuktan mı oldu emin değilim

  • (s)AINT  (23.01.19 18:34:21)
koela+1

yasadigim yerde hava sicakligi -40lara kadar dusuyor. iphonelar eger pili saglamsa kapanmaz ama pili artik eskimis ise ki bu genelde 2 seneyi devirdikten sonra oluyor, -10larda bile kapandigini gordum.
  • cooperr  (23.01.19 19:00:21)