[]

Ogun Maksimum Proetin Miktari

Ağırlık çalışanların youtube videolarina bakıyorum da adam antreman sonrasi nereeyse 1 kilo tavuk göğsünü pişirip yiyiyor.

Bu kadari fazla değil mi? Alinan tüm protein işlenip kasa mi donusturuluyor? Yoksa maksimum bir değer var mı öğün başına?


 
1 kilo tavuğu pişirip yeyip sindirdikten sonra sana gelen protein olsun olsun 100-150 gramdır. Adam 90 kiloysa ve ağır çalışıyorsa zaten kilosunun 1,5 2 katına kadar proteini almaya çalışıyor. Normal.


  • alperz  (22.01.19 20:08:37) 
Vücut hepsini sindirip kullanıyor tabii ki de. Öyle bir üst sınır yok.


  • Haldamir  (22.01.19 20:18:42) 
alınan tüm proteini bırakın bir kenara, alınan protein kasa dönüşmez. parçalanarak, kas onarımında yardımcı aminoasitlere dönüşür.
genel olarak kilo*1,5-2 gr protein alımı önerilmektedir kas inşası için. bu oldukça yüzeysel bir orandır, aslında işin içine yağ oranı, yaş ve spor geçmişi dahil edilmelidir.
öğün başına maksimum protein alımından da bahsedilmektedir ancak doğruluğu tartışılır.
şu videodan başlayarak ilgili kişinin verdiği bilgilere göz atmanızda fayda olabilir: www.youtube.com

iyi çalışmalar.
  • umutlarivarolankisi  (22.01.19 20:48:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.