Filtre kahve müdavimleri yardım? Şeker krema vs

Yıllardır türk kahvesi içerim. Uyku sorunum olduğu için uzak duruyorum kahve olayına, filtre kahve olayına ilgim arttı, şimdi french press ile 80 derecede kahveyi demledik şeker hangi safhada atılmalı? Badem sütü yada ne bileyim Starbucks'da yapılan kremalı vs içimi yumuşak kahve yapabilir miyim? Kahve konusunda cahilliğimden soruyorum vurup öldürmeyin hemen. Tikler gelecek

starbaks tarzı için sütü köpürtmen gerekiyor, bunun için de en basitinden bile olsa bir süt köpürtücüye ihtiyacın var.

bu arada bence şekersiz içmeye bir şans ver, madem sıfırdan başlıyorsun, inan çok zor olmaz alışması. ben tatlı çikolata şeker hastası bir insanım ama ben bile şekersiz içebiliyorum. güzel çekirdekler alırsan kendine has tadı oluyor kömür gibi olmuyor, bence böyle dene. baktın hiç olmuyor atarsın şeker.
  • Bruce  (21.01.19 20:39:41 ~ 20:41:24)
E filtre kahve de uyku problemi yaratacak?

Bildiklerime yanıt vereyim. Badem sütü kahveyi yumuşatır ve az da olsa aroma verir. Yapılışı basit, badem ve su. İstersen hazır al katkılı ürün kullanma da bir sıkıntın yoksa.
  • reyals  (21.01.19 20:40:09)
iyi kahve için şeker bence tat bozucu. bak dandik kalitesiz türk çayını şekersiz asla içemem veya türk kahvesini de ama filtre kahve, espresso gibi çok daha insanların acı dediği kahveleri şekerli içemem.

şeker atma. illa yumuşatmak istiyorsan az kavrulmuş çekirdek ile yapılmış kahveye tam yağlı veya ekstra yağlı süt kullan.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (21.01.19 20:42:01)
ben ne yazık ki iyi kahveyi ayırt edebilen bir insan değilim fakat iyi kahve için öncelikle kahve değirmeninin olması, sonrasında da bunun kaliteli olması lazım şeklinde okumuştum. inceleyin derim.

  • sanal uyku  (21.01.19 21:19:33)
Krema genellikle şuruplu ve espresso bazlı kahvelere konuluyor filtre de nasıl olur bilmiyorum. Sütü kremalaştirmak istersen french pressle yapabilirsin. YouTube da bolca video mevcut. Hafif bir kahve içinse farklı blendleri deneyebilirsin. Starbucks sana hafif bir blend önerebilir. Damak tadına da uymalı tabi.

  • Denton  (21.01.19 21:28:06)
Iyi kahveye hicbir sey eklemem. Starbucks ne zamandan beri yumusak kahve yapiyor? Hepsi komur gibi.

Kahve kotuyse, cok kavrulmussa vs. icine bir seker atmak iyi geliyor, icilebilir kivama geliyor. Kremaya, süt cesitlerine yine gerek kalmaz diye dusunuyorum.

Yumusak kahve icin, orta kavrulmuslara bakin. Kahve cekirdeginin rengi komur karasi olmayacak. Bir de, espresso cekirdegi almayin, o da cifte kavrulur. (Zaten filtre kahveye alinmaz espresso. Fazladan aroma katayim diye alanlar var.)
  • buf-e kür  (21.01.19 21:29:53 ~ 21:32:42)
80 servis sıcaklığı, demleme 90 olmalı bence..

  • sarcophagus  (21.01.19 22:18:54)