kına gecesinde böyle saçmalıklar yapılıyor mu?

şu videonun 17. dakikasında anlatılanlar gibi şeyler gerçekten kına gecesinde oluyor mu?erkek kıyafeti giyen,apış arasına oklava sokup koşturan kadınlar vs..

youtu.be

Hayatımda bir kere denk geldim, kadınlar arasında olan bir kına gecesinde, Yörük teyzeler eğlence amaçlı köyün eski adetlerinden olduğunu söylemişlerdi.

  • bitse de gitsek  (21.01.19 17:35:19)
Kına gecesi adı altında bekarlığa veda partisi yapmış onlar. Kına gecesi öyle bir şey değil.

  • zombi  (21.01.19 17:52:52)
konuyla biraz alakalı olarak bir şey görmüştüm. akraba bir teyzemiz apış arasına oklava sıkıştırıp tavuk keserdi. kendince olay caiz oluyormuş. nereden aklıma geldiyse şimdi..

  • heidi'nin dedesi  (21.01.19 17:56:42)
(bkz: tavuk alma)

  • naksidil  (21.01.19 18:44:11)
kadın-erkek bir arada eğlence kültürü olmayan yerlerde
erkeklerin kadın kılığında kadınların erkek kılığında şov (!) yaparak eğlenmesi gibi şeyler olabiliyor.
horonun-halayın birlikte oynandığı yerlerde böyle şeyler pek yoktur mesela.

ama kına gecesi zaten genelde kadın kadına eğlencedir, kütahyanın filan köylerinde duymuştum kadınların cinsel fanzetiler içeren maniler filan okuduklarını.sanıyorum kınadan sonraiki gece gerdek olması coşturuyor bunları.

@heidi
dediğin olay bambaşka..o resmen "kadının kesim işlemi için yetersiz olması" düşüncesiyle, güya penis takarak, haşa Allah'a "bak eksiğim yok" demesi..zır delilik. hülle gibi adetlerden biri. din bize kadın kesemez diyor (alla alla neden?) o zaman hadi erkek gibi yapalım...
  • niye ama  (21.01.19 20:20:20)