[]

Toefl ve ielts

İyi geceler duyuru.
Toefl 32,
Ielts 4.5
En az alması gereken puanlar bunlar ise, hangisini tavsiye edersiniz?

 
toefl 32 olduğuna emin misin? Verdiğin 2 skor aynı skalada değil çünkü.


  • archery  (21.01.19 07:25:14) 
Toefl derken 120 üzerinden hesaplanan IBT (internet base test) ise 32 almanız pek işe yaramayacaktır. Ielts 4.5'in karşılığı 65-70 olsa gerek. Toefl daha geçerli bir sınav.


  • the coon  (21.01.19 08:18:47) 
Toefl 32 ingilizce bilmiyor demek. Bence de yanlistir.
Ielts 4.5 biraz ingilizceniz varsa gayet kolay. O skalada hangisine girdiğin farketmez aslinda. ielts 4.5 de bilmiyor demek gerci.
Toefl listening bir tik daha kolay.
  • stavro  (21.01.19 08:52:32 ~ 09:01:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.