üniversiteden kalan notlarınızı..

tutuyor musunuz? attınız mı?
ben bazılarını attım ama bazılarını arasam bulamam diye saklıyorum. ama yine de düşünüyorum ne işime yarayacak diye.
annem yıllarca kitaplarını, notlarını sakladı ama geçenlerde sıkılıp attı. sonra lazım oldu mesela.

Son cümle özetliyor.

  • 038576  (21.01.19 02:08:27)
saklıyorum onlar benim bebeklerim :’)

  • theseachange  (21.01.19 02:12:38)
belgelerin fotoğraflarını iyi çeken office lens gibi uygulamalarla dijital ortama aktarıp drive a yedekle, ileride lazım olursa bakarsın

  • freebird5406_2  (21.01.19 02:12:43)
4. sınıf ve sonrasını tutuyorum. üç kalın defter. arada gerekmesi kaçınılmaz ama en çok şu işe yarıyor, arada bakıp artık eskisi kadar anlamadığımı farkedince üzülüyorum. ödevleri falan görünce de "yav ben neymişim heyt bee" dediğim oluyor.

  • ron dennis  (21.01.19 02:16:10)
uzun yillar defterleri tuttum. sonra birkac hatira birakip kalanlari bizim oradaki bos arazide yaktim.

isine yaramayacaksa erkenden yak. yoksa ileride tarihi esere donusuyor atamiyorsun.
  • tabudeviren  (21.01.19 02:24:04)
Benimkiler işe yaramaz notlar ama hiç atmadım, geçen birinci sınıf notlarıma bakarken o notları aldığım günü hatırladım, bunun için atmıyorum

  • lorne malvo  (21.01.19 02:47:57)
Duruyor ama lazım olacağı için değil de bana hatıra olarak o günleri hatırlattığı için sadece.

  • dox  (21.01.19 02:49:19)
diploma harici her şeyi attım.

  • mcsword  (21.01.19 02:49:25)
bazi bolumde ise yariyordur belki. sonradan bir iki nota bakip "bunu ben mi yazmisim?" dedim. attim ama her seyi; ben hicbir sey saklamam.

  • e haliyle  (21.01.19 03:09:48)
Bölümü bitirme zorluğunun derecesine göre değişir. Benim zamanımda gerçekten çok zor bitirilen bir bölüm okuduğum için her şeyi saklıyorum.

  • rakidabalikolsa  (21.01.19 03:19:12)
Liseden bir tane sayfa bile kalmamıştır ama üniversiteninkinin bir kısmını temizledim ama çoğu duruyor. İşime yarar. Ama tutmamın sebebi çok emek vermiş olmamdı, eksik notum olmazdı, olsa bile tamamlardım. O yüzden herkesin not istediği biriydim. O kadar emek verip de atmak ne bileyim ihanet gibi olurdu.

  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (21.01.19 04:01:43)
Ben attım pişmanım. Yüksek lisansta çok lazım oluyor çünkü.

  • kablelvuku  (21.01.19 08:34:04)
Saklıyorum ama lazım olacağından değil.

Ya atacağım ya da satacağım zamanı gelince.
  • monogram  (21.01.19 08:46:34)
Tek bir dersin not defterini tutuyorum. Çok özene bezene yazmışım. Benim notların okulda çok popülerdi. Hatta benden sonra şirkete giren bizim okuldan bir arkadaş benden imza alırken yazımı fark etmiş "siz yoksa o musunuz?" demişti :)
Sırf bunun için tutuyorum o defteri. Yoksa bir gün bile çıkartıp bakmışlığım yoktur.

  • SiyamkedisiZorro  (21.01.19 08:50:32)
Ilkokul notlarim dursa onlari bile saklardim. Arsivleme, raporlama ve hatira saklama takintim var.

  • stavro  (21.01.19 09:04:24)
Saklıyorum ve onlara baktıkça hüzünleniyorum. Saklamaya devam edeceğim sanırım.

  • teoridefeminist pratiktegeysa  (21.01.19 09:05:55)
asla atmam. hele kitaplarımı almak için ölümü çignemeleri gerekir

  • lata  (21.01.19 09:46:23)
attim ve kesinlikle gereksiz. her turlu bilginin kat kat kalitelisi internette mevcut. kitaplar falan icinse kesinlikle gerekirse (ki bu ihtimal yuzde 1'den az) bir daha satin alirim daha iyi.

  • hot potato  (21.01.19 10:10:15)
Ben saklıyorum. Teknik eğitim fakültesi bitirdiğim için hepsi lazım. Fakat arkadaşların dediği dijital ortama aktarma işi de çok mantıklı geldi bana.

  • ceyhan prensi adana  (22.01.19 07:18:40)