Yeğene oyuncak yerine babası anasına para versek

Abimin çocuğunu bi ilk doğduğunda gördüm. Bu haftasonu da 6,5 aylık olmuş halimi görecem. Abimlerin masrafı çok ve eve tek maaş giriyor, durumları pek iyi değil.
Ben aklı ermeyen bebe için oyuncak alacağıma abimgile para versem daha makbule geçmez mi?
Çocuğun aklı erince hediye alırız, sevinir yavrucak.
Ne diyorsunuz?

bebek bezi diyorum. :)

  • nocturness  (20.01.19 22:36:14)
Bence de. Ayıp da olmasın diye istersen "bu da yeğenimin harçlığı" falan diye çocuğu severken kıyafetinin cebine çorabına falan sıkıştırırsın hem de abinleri mahcup etmemiş olursun.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (20.01.19 22:37:05)
Para verirsen abinin gururu incinebilir. Yeğenine giysi al, bebek bezi al, mama al, süt al. Bence en doğrusu bu.

  • komando kani var bende  (20.01.19 22:38:58 ~ 22:39:10)
Zaten adettendir, bir çeyrek takılır.

  • shangrilla  (20.01.19 22:39:03)
eger dogumda altin takmadiysan durumuna gore ceyrek, yarim, tam, ata bir altin takiver. yok eger altin taktiysan daha once bebek bezi, mama olabilecek en uygun yardim olur. eger kac numara bez giyindigini yada ne yedigini tam bilmiyorsan, bebek kiyafetleri, bebek bezi vs satilan bir bebe magazasindan(e-bebek vs) hediye ceki alip verebilirsin. direk para degil ama para olarak kullanilabilecek birsey

  • crucio  (20.01.19 22:46:23 ~ 22:46:56)
geçmez.
dümdüz para vermek ayıptır, görgüsüzlüktür.
bebek bezi ya da ihtiyacı olan bir şeyler alın.
ayakkabı, kıyafet de olabilir ya da başka bir şey.
  • rewlack  (20.01.19 22:49:37)
Altın falan alın bence, dümdüz para vermek pek hoş değil. Bir alternatif de e-bebek'ten falan hediye kartı almak; bez, kıyafet, her ne lazımsa alırlar.

  • wish i could find a way to disappear  (20.01.19 22:54:59)
Bez mama alacaksanız sorarak alın bari çocuk sevmeyebiliyor.

  • bahoho  (20.01.19 22:58:07)
e-bebek'ten butcenize gore hediye ceki alin. mamadir-bezdir kendilerine gore alirlar.

  • brkylmz  (20.01.19 23:04:38)
Yastığa altın takmak en iyisi bence

  • hoot  (20.01.19 23:06:04)
Valla para vermek bence görgüsüzlük değildir. Güzel bir zarfa koyarsınız. Abinizede abicim oyuncak alacaktım ama bu konularda bilgim yok yararlı bir şey siz beğenip alırsınız dersin. İster oyuncak alır ister bez alır onlara kalmış.
Kendi abim ilk çocuğumda bayağı pahalı bir oyuncak almıştı. Ama benim hiç kullanmayacağım bir şeydi. Ayıp olur diye değiştiremedimde öle kalmıştı.

  • Neyazayım  (20.01.19 23:34:54)
maddi durumunuza gore
altin +1
hediye karti+1 ya da

cebine harclik+1

yasi ne kadar kucuk olsa da her cocuk oyuncak sever. maddi hediyemize ek olarak oyuncakcidan 20 liraya plastik ordek ya da banyo oyuncaklari, kurbaga vb plastik hayvanlar veya bir araba vb alinabilir.
cocuktur anlamaz demeyin biliyor ve bazen cok sevip baglaniyorlar.
  • balik kraker  (21.01.19 03:58:05)
Para vermek kesinlikle en güzeli. Bu soruya anne baba olmamış birinin cevap vermesi hiç doğru değil. Kızım Maya 16 aylık. O kadar çok hediye geldi ki artık düşünmeden edemiyorum bu hediyelere verilen paralarla neler alınırdı neler. Çok yakın arkadaşlarım artık hediye yerine para veriyorlar. Ben de Maya için birikim yaptığım hesaba yatırıyorum. Artık HEDİYE ALMAYIN PARA VERİN ANNE BABALARA!!!

  • rakidabalikolsa  (21.01.19 03:59:43)
Bir de bebek bezi almayın. Ne zaman kaç numara kullanacağını bazen anne bile kestiremiyor. Yeğeniniz 6,5 aylık sürekli değiştiği dönem. Aldığınız ellerinde kalabilir. Veya fazla gelebilir. En iyisi hala para vermek.

  • rakidabalikolsa  (21.01.19 04:01:58)
e-bebek, joker gibi yerlerden hediye ceki, net. altin falan bile hikaye. altini ihtiyac durumunda insan bozmaya kiyamiyor bazen.

  • a340  (21.01.19 08:10:44)
direkt para yerine maddi durumuna göre altın alsan daha mantıklı bence.

  • piremses  (21.01.19 08:36:30)
Bizim bebiş doğduğunda bir arkadaşımız bize şöyle bir hediye vermişti: bir çerçeve içinde çocuk odasına asılabilecek bir naif resim. Resme dikkatli bakınca gemilerden birinin katlanmış bir 100 dolar olduğunu fark ettik. Çocuk doğduğunda hediyeyi ne yapsın, anne- babaya destek olmak lazım diye düşünmüşler sağ olsunlar.

  • SiyamkedisiZorro  (21.01.19 08:46:17)
Direkt para vermek ayıp değil bence sonuçta abiniz, "gidip bilmeden işinize yaramaz bişey almayım dedim" der yavaşça abinize verirsiniz parayı

  • housedaki topal doktor  (21.01.19 15:26:06)