[]

Rektörlük seçimi kaldırıldı mı?

Artık doğrudan cumhurbaşkanı mı tayin ediyor rektörleri? Eskiden de cumhurbaşkanı onaylıyordu ama en azından temayül yoklaması babında da olsa bir seçim yapılıyordu. O yok mu artık?
 
Evet, kaldirildi. Yok...

Simdi normal bir is basvurusu gibi cv yolluyorsun. Inceleniyor, gorusuluyor. Ama adaylar disinda da atama yapabiliyorlar, Mesela Mimar Sinan`da boyle oldu,
  • reyals  (20.01.19 15:53:19 ~ 15:58:11) 
Yakında suçluları da uçurumdan atacak kabile reisimiz. Ülkede seçimle alakalı hiç birşey kalmadı. Hiç.


  • Tears of Devil  (20.01.19 17:07:50) 
bildiğim kadarıyla hayır.. yine secim oluyor ve sanırım ilk üçe girenler arasında cb atama yapıyor. saçma salak bi sistem..


  • mehmed resad  (20.01.19 18:41:01) 
@mehmed hayir, tamamen kaldirildi. Sizin dediginiz onceki sistem.


  • evrim halkasi  (20.01.19 19:03:29) 
Secim yok yahu. Ne secimi.


  • reyals  (20.01.19 19:16:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.