kahvaltıya dair 5 soru

1) kahvaltıyla birlikte çay içiyor musunuz? içiyorsanız olmazsa olmazınız mı? içmiyorsanız neden?

2) ekmek yemeyenler: kahvaltıyı nasıl doyurucu hale getirebiliyorsunuz?

3) haftanın kaç günü kahvaltı yapıyorsunuz?

4) en sevdiğiniz öğün hangisi?

5) kahvaltınızın olmazsa olmazı var mı?

kahvaltıyla birlikte çay içiyorum ama evde yaptığımız çayı sevmiyorum pek. en güzeli çaykur 42 tirebolu ama onu da almıyolar eve.
haşlanmış yumurta:( zor yiyorum ama uzun süre acıktırmıyo.
cumartesi sabahları kahvaltı etmem keyfi olarak.
en sevdiğim öğün öğle yemeği ama pek kaliteli yiyemiyorum öğlenleri. o yüzden ailemle akşam yemeği yemekten daha çok keyif alıyorum. benim için esas olan "kaliteli yemek"
kahvaltımın olmazsa olmazı evde kahvaltı etmektir. bugüne kadar hiç evden kahvaltı etmeden çıkmadım.
  • lata  (19.01.19 22:43:54)
1-içerim. olsa iyi olur.
2-ekmek yerim.
3-hemen hemen her gün.
4-kahvaltı
5-yumurta
  • biravekahve  (19.01.19 22:48:12)
1) olmazsa olmaz
2) yumurta ve ceviz
3) 2
4) akşam
5) peynir
  • gezegen olan pluton  (19.01.19 22:48:32)
1- kahvaltım= kahve bazen de çay.
2- kahvaltı yapmıyorum.
3- böyle yumurtalı peynirli kahvaltı haftada 1-2 en fazla bazen hiç.
4- akşam yemeği.
5- yok.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (19.01.19 22:50:10)
Çayla aram pek yok, her kahvaltımda süt içiyorum

Bol proteinli gıdalar yiyerek, tam ekmek değil ama tam tahıllı krakerlerden yiyorum wasanın

Bir yere geç kalmıyor isem ya da çok geç kalkıp direkt öğle yemeğine geçiş yapmazsam haftada ortalama 5 6

En sevdiğim öğün ne yediğime bağlı değişir ama akşam sanki. Hele eğer yorgunluğun üstüne benim pişirmek zorunda olmadığım bi durumsa ve sevdiğim yemek varsa, süper.

Kalhvaltımın olmazsa olmazları süt, yumurta ve kaşar
  • senolll  (19.01.19 22:50:15)
evet
ekmek yerim yemezsem fıstık ceviz
hemen her günü
kahvaltı ve akşam yemeği
yumurta
  • for day to break  (19.01.19 22:50:31)
1) Çay içiyorum, evdeysem lipton bergamotlu earl gray + doğadan chai tea karıştırarak yapıyorum, çok lezzetli oluyor. Dışarda ne çıkarsa bahtıma.

2) Bol tereyağlı 2 yumurtalı omlet + tam yağlı beyaz peynir + 3-5 zeytin + 3-5 ceviz, bir de varsa elma. 10-11 gibi yaptığım bu kahvaltıyla akşam 6-7'ye kadar acıkmıyorum.

3) Sadece evde olduğum zamanlar. Hafta sonları + resmi tatiller. İşe giderken kahvaltı yapmıyorum, onun yerine 12'de öğle yemeği yiyorum.

4) Kahvaltı!

5) Eşlik edecek insanlar. Tek başına sıkıcı oluyor, özenmek gelmiyor içimden. Kahvaltı keyfi değil de karnımı doyurmak oluyor tek başına.
  • taurina  (19.01.19 22:50:48)
1) Ihlamur ya da adaçayı içerim.

2) Kahvaltıda simit, börek vs. yemeden yapamıyorum ben. Bazen çavdar ekmeği, kepekli ekmek ya da tam buğday ekmeği yerim. Beyaz ekmek genel olarak sevmediğim için tüketmiyorum.

3) Her gün yaparım.

4) Kahvaltı.

5) Zeytin.
  • i m cool with that  (19.01.19 22:52:00 ~ 22:53:30)
Cay icmiyorum. Geleneksel kahvalti yapmaya zamanim yok.

Yulaf ezmesi sut falan yiyorum. Ekmek aklima hic gelmez. Zeytini falan salatalikla yiyorum.

Her sabah kahvalti yaparim. Ama sana annen hazirliyor ya da issizsin sanirim dostum. Kimin oyle omletli pogacali kizartmali kahvaltiya zamani var ki. Herkes is yerinde pogaca yiyor.

En sevdigim ogun...hepsi

Olmazsa olmaz kahve. Yoksa calisamam.
  • Traveller  (19.01.19 22:55:42)
1- içerim. çay olmayan bir kahvaltı su olmadan alınan duş gibidir.
2- yulaf ezmesine yoğurt ve bal katarak. olmadı gevrek.
3- 7, 8 gün olsa 8 yaparım.
4- kahvaltı, öğle ve akşam.
5- bal, tahin pekmez, yumurta, tulum peyniri. bu dördü yoksa ben de yokum.
  • babilbaligi  (19.01.19 22:57:50)
1- içerim, olmazsa olmaz.
2- yiyorum. yememe denemelerimde omlete yulaf ezmesi falan koyuyordum veya iki haşlanmış yumurta yiyordum.
3- şu an çalışmadığım için her gün.
4- kahvaltı. ama gece kaçamaklarının yeri ayrıdır.
5- çay dışında yok sanırım.
  • bxgx  (19.01.19 23:02:11)
1) sevmiyorum.
2) yiyorum.
3) 6-7
4) öğle
5) beyaz peynir kalp ben
  • dont eat me  (19.01.19 23:12:15)
1-içiyorum. Olmazsa olmaz
2- yiyorum, yemediğim de oluyor. Yumurta yersem doyuyorum Zaten.
3- hemen her gün
4- geç saatte yapılan kahvaltı
5- peynir ve yumurta
  • aquarium  (19.01.19 23:18:37)
1) bizim evin kuralıdır sabah ilk kim kalkarsa çay demler. çaysız kahvaltım olmaz genelde ama tek başımaysam ve demlemeye üşeniyorsam su içerim mutlaka.
2) pazar kahvaltısı haricinde ekmek yememeye çalışırım. yumurta ya da muzlu yulaf lapası yiyorum.
3) her gün yaparım.
4) akşam yemeği :D
5) domates salatalık
  • theseachange  (19.01.19 23:19:01)
1. İçerim. Ama olmazsa aramam
2. Ekmek yerim.
3. 4-5
4. akşam
5. peynir domates salatalık
  • kablelvuku  (19.01.19 23:31:11)
1- Kuru kuru gitmesin diye evet. Olmazsa olmazim degil.
2- Ekmeksiz doymam
3- 1 gunu. Diger gunler tirt bir kahvaltiyla idare ediyorum
4- Aksam yemegi. En istahli oldugum yemek o cunku. Bir de diger ogunleri duruma gore atlayabilirim ama aksam yemegini asla!
5- Yok.
  • stavro  (19.01.19 23:36:48)
1) içiyorum, olmazsa olmazım.
2) ekmek yiyorum, yemezsem alternatifi haşlanmış yumurta olur.
3) her günü, mecburi haller dışında kahvaltı yapmadan çıkmam.
4) akşam
5) zeytin
  • wilhelmwasmuss  (19.01.19 23:43:28)
1- çay en güzeli, portakal suyu da olur.
2- ekmekten ziyade pişi yerim
Özenli ce dışarıda kahvaltıyı ayda 1-2 yapıyorum.
Normalde popaça vb.
  • gadlemler  (19.01.19 23:50:58)
1) çaysız olmaz

2) ekmek yememem için börek kurabiye gibi şeyler olması gerek

3) her gün, neden yapmayayım ki

4) çay varsa severim. öğle yemeğini o kadar çok sevmiyorum gerçi

5) çay doğal olarak
  • ron dennis  (20.01.19 00:09:19)
1- evet, %90 icerim. en kotu sallama cay yaparim.
2- yumurta, sucuk, peynir
3- her gun????
4- ogun farketmez yiyecekler guzel olsun hepsi en sevdigim
5- peynir
  • crucio  (20.01.19 00:11:56)
1- İçiyorum. Olmazsa olmazım

2-Ekmek yiyorum.

3- Her gün. Sabah uyandığımda kahvaltı yapmadan dışarı adım atmam.

5- Yoğurt
  • eazy  (20.01.19 00:14:17)
1 - evet, olmazsa olmazim
2 - yumurta, bol yesillik, avokado, et
3 - 2
4 - kahvalti
5 - cay disinda peynir onemli
  • kassiopeia  (20.01.19 00:45:03)
1. evet
2. bir ara hiç yemedim. normal kahvaltıyı ekmeksiz yapıyordum. (peynir, zeytin, yumurta...)
3. ort. 5
4. akşam
5. çay
  • ya ben lan neyse  (20.01.19 00:55:34)
1-hayır,kahve sigara ile başlıyorum.
2-ekmek yiyorum.
3-hergünü
4-akşam yemeği
5-ekmek,tereyağı yada zeytin yağı,peynir,zeytin,bal yada reçel.
  • jactantia  (20.01.19 02:16:14)
1) İçiyorum ve olmazsa olmazım. En az 3 bardak. Bazen kahvaltı yapmam sadece çay içerim.

2) Ekmek yemiyorum. Kahvaltıdan doyarak kalktığımı hatırlamıyorum. Genelde 3 4 saat sonra öğle yemeğimi yiyorum. (Elimde olan bir şey değil sabahları yiyemiyorum)

3) Haftanın 7 günü kahvaltı yapıyorum. Çünkü işsizim.

4) Akşam yemeği

5) Çay.
  • ruhen hastayim ben  (20.01.19 02:24:45 ~ 02:26:14)
1. Olmazsa olmaz.
2. Haşlanmış yumurta.
3. Her gün yaparım. Ofiste de muhakkak iyi bir kahvaltım olur. Öyle simitle filan heçiştirmem.
4. Kahvaltı.
5. Çay ve yumurta.
  • teritori  (20.01.19 02:40:15)