[]

yerel seçimde ilçelerden büyükşehir'e gelen oy

geçmiş seçim sonuçlarına bakıyorum da böyle bir veriyi bulamadım.

büyükşehir adaylarının aldığı oy, ilçe belediyesi adaylarının aldığı oy.. bunlarda sıkıntı yok. parti olarak kimin ne aldığı hepsi var.

ancak benim istediğim ise şu: istanbul'da örneğin beyoğlu ilçesinde oy kullananlar büyükşehir'de kime oy vermiş? ya da ankara'da mamak'ta oturanlar hangi büyükşehir adayına vermiş? belediye başkanlığı ve il genel meclisi pusulasında farklı partilere oy verilebiliyor.

böyle bir bilgiye nereden ulaşabilirim?

 
o veriyi tutsa tutsa partiler tutar. böyle bir veriyi şimdiye kadar hiç görmedim. gerçi neden koymuyorlar o da muamma. aslında bu konuda oy ve ötesi paylaşım yapabilir.


  • blue eyes white dragon  (19.01.19 17:25:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.