pachelbel canon'un değişik versiyonu'nu arıyorum

www.youtube.com
işte bunu arıyorum kim çalıyor bunu? yani besteyi youtubedaki eleman uydurmadı my sassy girl filminde de bu çalıyordu. demekki var bir yerlerde

yanlış filme bakmışsın
www.imdb.com
doğrusu bu. ve orjinal bestecisinin adını yazmış. ama orjinal beste böyle değil değiştirilmiş :) bak karşılaştır youtubedan benim gönderdiğim ile pachelbel canon u anlicaksın
  • neira  (23.03.10 13:40:33)
söz konusu eser, pachelbells'in canon'udur. re minör canon veya d moll canon olarak da geçer.
orjinali, basso ostinato ve 3 parti kanondur. yani bir adet sürekli süregiden ve aynı şekilde 2 ölçü tekrarlayan bir bas partisi (re la si fa# sol re sol la) ve buna uygun yazılmış 1 parti ve 2 adet 2 ölçü geriden gelecek şekilde kanonik partileri...

orjinali böyleyken her şekilde aranje edilmiş ve hemen hemen her mecrada değişik şekilde çalınmış hali mevcuttur, bulunabilinir...

pachellbell canon diye aratıldığında karşına çıkar.
  • jeanluc  (27.03.10 01:14:20)
kimin çaldığına gelince, evinde kahverengi duvar piyanosu olan her kişi çalmış olabilir.
benim piyanomda kahverengi ama ben çalmadım.. valla bak..

  • jeanluc  (27.03.10 01:15:14)
adı geçen filmde pachelbel canon çalıyor ama bu kahverengi piyanolu elemanın çaldığı versiyonu çalıyo ve filmde adam george winston diyor. ben de 2 parçasını indirdim ama ikisi de normalindeki gibi o nakarat yeri youtüube videosundaki gibi farklı değil. yani adamın biri çalmış bunu bi adı var onu arıyorum ben. kahverengi piyanoluyu değil :)
www.youtube.com
bak sözünü ettiğim yer 50. saniye. orjinal pachelbel canonda burası daha farklı
yani birisi de böyle çalmış diyorum ben yanılıyor muyum? belki gene aynı adam çalmıştır tabii. demişsin ya şu minor bu minor ben bilmiorum onları işte
  • neira  (27.03.10 08:26:39)
55 farklı versiyonunu indirdim bi ara dinlicem:)

  • neira  (27.03.10 11:07:41)
50. saniyeye denk gelen yer, tierz (3lü aralıklarla) orjinal temanın bir varyasyonu. zaten piyanolu icra edilmiş parçanın tamamı varyasyon gibi. bazı ögeler bazı müzik cümleleri orjinalle aynı bazıları değil.
bildiğin pachellbel canon bu. evet biraz yandan yemişi ama olsun. niyet önemli :D

  • jeanluc  (28.03.10 01:39:29)